773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Vietnam Vietnam - transparent

Nabízíme 107 ubytovacích kapacit za cenu 21 539 Kč - 103 000 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Náš tip
Vien Dong

Vien Dong

Vietnam

594 termínů / 0 Last minute / 594 First minute

Strava: BS, SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Muong Thanh Sai Gon Centre

Muong Thanh Sai Gon Centre

Vietnam

399 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Hoang Ngoc Resort

Hoang Ngoc Resort

Vietnam » Phan Thiet

840 termínů / 0 Last minute / 502 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Romana resort

Romana resort

Vietnam » Phan Thiet

1218 termínů / 0 Last minute / 1008 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Saigon Mui Ne Resort

Saigon Mui Ne Resort

Vietnam » Phan Thiet

1034 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Eastin Grand Hotel Saigon

Eastin Grand Hotel Saigon

Vietnam

510 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 16 let): 2 l lihovin či vína, 3 l piva, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky. Celková hodnota těchto předmětů by neměla přesáhnout hodnotu 300 USD. Elektroniku, valuty nad 7.000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezkonfliktního odbavení při příjezdu do VSR.
Zákaz dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard, pornografických a "politicky závadných" materiálů, cigaret nad povolený limit, starožitností, drog a toxických materiálů.
Zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury VSR, vietnamské měny, chráněných živočichů, plazů a opeřenců. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu.
Povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt ve Vietnamu není předpisy stanovena. Stejně tak cizinecké, ani devizové předpisy neupravují povinnou výměnu valut.

Dokumenty

Jediný nutný doklad pro cestu do VSR je platný cestovní pas nebo jiný platný cestovní doklad obsahující vízum do VSR. Doba platnosti pasu přesahující délku cesty není předpisy specifikována. Vízum vydává Velvyslanectví VSR v Praze. Při příjezdu do země úřady vyžadují vyplnění několika dotazníků týkajících se zejména zdraví a délky pobytu cestujícího, které jsou k dispozici na místě.
Řidičský průkaz ČR ani mezinárodní řidičský průkaz na území VSR neplatí. Při krátkodobých pobytech doporučujeme si pronajmout vůz se šoférem nebo motocykl s kapacitou do 50ti ccm3. Motocykl je též možné najmout i s řidičem, což doporučujeme vzhledem k dopravní situaci a vzhledem k tomu, že ani český řidičský průkaz na motocykl zde není platný. O ceně pronájmu je vhodné smlouvat před uskutečněním cesty. V případě pronájmu motocyklu bez řidiče doporučujeme zkontrolovat jeho technický stav.
Cizincům dlouhodobě žijícím ve VSR policie vystaví za poplatek vietnamský řidičský průkaz.
Mezinárodní očkovací průkaz je lékařskými zařízeními uznáván, nicméně od českých občanů není vyžadováno žádné povinné očkování.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje cestovatele na nebezpečí ptačí chřipky ve Vietnamu.
V souvislosti s výskytem ptačí chřipky ve Vietnamu doporučuje MZV českým občanům cestujícím do této země, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali pravidla hygieny. MZV nedoporučuje konzumaci drůbežího masa, návštěvy drůbežích závodů a farem, ptačích trhů, trhů s potravinami či jiných míst, kde se mohou cestovatelé dostat do přímého kontaktu s drůbeží. Sledujte, prosím, varování a aktuální doporučení k cestám na www.mzv.cz.

Praktická upozornění pro pobyt a cesty ve Vietnamu

Celková bezpečnostní situace je dobrá, nedoporučují se individuální cesty do odlehlých oblastí.
Vzrůstá počet kapesních krádeží v Hočiminově městě, Nha Trangu a v Hanoji.
Pohyb po většině území VSR je volný, výjimkou jsou zakázané vojenské zóny a horské oblasti obydlené menšinami (přístupné pouze s vietnamským průvodcem nebo s povolením)
Pojištění pro cestu a pobyt je nezbytné.
Hygienické podmínky jsou velmi špatné (maximální opatrnost při konzumaci nápojů a potravin, nedoporučuje se pití vody z vodovodu, ledu v nápojích, je třeba dezinfikovat syrovou zeleninu a ovoce a v zásadě jíst pouze tepelně zpracované čerstvé potraviny).
Je nutné dávat pozor na dopravní nehody (dopravní chaos, absolutní nerespektování předpisů, často neexistující první pomoc).
Ve VSR se vyskytuje řada nakažlivých chorob - při delším pobytu a zejména mimo hlavní centra se doporučuje očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a TBC. V horských oblastech se vyskytuje malárie a na jihu VSR horečka Denge. Vietnam se stává stále rizikovější oblastí z hlediska výskytu nemoci AIDS.
Existuje možnost velice rozdílných teplot na severu a jihu země (v zimních měsících na jihu teploty kolem 35ti°C a v Hanoji cca. 15°C).
Přechovávání, šíření a výroby drog jsou trestné (v r. 98 bylo 57 osob odsouzeno k trestu smrti za pašování drog).
Je třeba počítat s tím, že drobná i velká korupce jsou v zemi každodenní realitou, což přiznávají i vládní činitelé. V praxi to znamená, že hlavním důvodem různých nečekaných potíží s úředníky či policisty, ale někdy i státními "dodavateli" (např. služeb) může být touha po úplatku. Neznamená to, že je těmto implicitním či explicitním požadavkům vždy nutné vyhovět, někdy stačí trochu trpělivosti a neústupnosti, jindy je praktičtější vyřešit problém skromným "spropitným".

Víza

Vízový styk platí pro držitele všech druhů pasů, kromě diplomatického, kde vízum není nutné. Turistická víza mají standardně platnost 1 měsíc. Obvykle je třeba počítat s dlouhou vyřizovací dobou (min. 7 pracovních dnů).
Občanům ČR je udělováno jednorázové vstupní vízum nebo vícenásobné vstupní vízum – s platností do nebo nad šest měsíců. Imigrační úřad VSR provádí změnu víza z jednorázového na vícenásobné (v době platnosti původního víza). Rovněž je možnost zažádat o změnu z jednorázového víza na vícenásobné, s prodloužením platnosti původního víza. Dále se provádí převedení víza, povolení o přechodném pobytu ze starého do nového cestovního dokladu. Podrobné informace sdělí Velvyslanectví VSR v Praze. Adresa: Plzeňská 214/2578, Praha 5, www.vietnamembassy-czech.org.
Na hraničních přechodech VSR je nutné vyplnit pasovou průvodku. Ve lhůtě 2 pracovních dnů počínaje dnem překročení hranice je třeba provést policejní registraci pobytu (formuláře jsou k dostání v hotelu, který většinou sám registraci provede).
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu Vietnamské socialistické republiky, zda se podmínky při cestování nezměnily.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Ošetření a léky je nutné hradit v hotovosti, ustanovení Dohody o spolupráci ve zdravotnictví zaručující bezplatnou péči pro občany ČR bohužel není zpravidla dodržováno. Hygienické podmínky v místních nemocnicích jsou zcela nevyhovující. Ošetření v hygienických podmínkách včetně menších chirurgických zákroků je v Hanoji a Hočiminově městě možné na klinikách zahraničních lékařů (telefony viz níže) za příslušně vyšší ceny. V případě vážnějších zákroků možnost resp. nutnost převozu do Bangkoku nebo Singapuru. K letecké evakuaci možnost využití služeb mezinárodních organizací SOS INTERNATIONAL, ale vzhledem k tisícovým dolarovým cenám je nezbytné být kvalitně pojištěn.

A/ Hanoj
Záchranná služba 115
Policie 113

SOS International (OSCAT/AEA Vietnam Company Limited)
Central Building
31 Hai Ba Trung, Hanoi
Tel. (24 hod.): +84-4-934 0666

Family medical practice Hanoi
Van Phuc Compound
298 I Kim Ma Rd., Hanoi
Tel. (24 hod.): +84-4-8430748
hanoi@vietnammedicalpractice.com

B/ Hočiminovo město

SOS International (OSCAT/AEA Vietnam Company Limited)
65 Nguyen Du Street
District 1, Hočiminovo město ( = HCMC)
Tel. (24 hod.): +84-8- 829 8424

Family Medical Practice HCMC
Diamond Plaza
34 Lu Duan Street, Hočiminovo město ( = HCMC)
Tel. (24 hod.): +84-8-822 7848
hcmc@vietnammedicalpractice.com

C/ Danang
Family Medical Practice Danang
50-52 Nguyen Van Linh Street, Nam Doung Ward
Hai Chau Dist., Danang
Tel. (24 hod.): +84-511-582699/700
danang@vietnammedicalpractice.com