773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Uganda Uganda - transparent

Nabízíme 8 ubytovacích kapacit za cenu 89 990 Kč - 149 200 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
UGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY,  KOMFORTNĚJI

UGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY, KOMFOR…

Uganda

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Do Ugandy za horskými gorilami

Do Ugandy za horskými gorilami

Uganda

132 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PP Odlet: PRG, VIE, MUC, BUD Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Uganda Gorily, divočina a další dobrodružství plnými doušky

Uganda Gorily, divočina a další dobrodru…

Uganda

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Uganda od severu k jihu

Uganda od severu k jihu

Uganda

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Uganda po stopách Josefa Vágnera

Uganda po stopách Josefa Vágnera

Uganda

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Masai Mara Safari v Keni a horské gorily v Ugandě - 16 dní

Masai Mara Safari v Keni a horské gorily…

Uganda

136 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PP Odlet: PRG, VIE, MUC, BUD Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Vývoz, průvoz, ale i dovoz jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat) je trestný, vývoz živých divokých zvířat nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Dokumenty

Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíce delší než plánovaný pobyt.

Oficiálně je mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici sice pouze doporučován, v praxi však bývá často vyžadován.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Politická situace se po prezidentských volbách stabilizovala. V Kampale a na venkově je celkem bezpečno.

Přes celkové zklidnění situace je však nebezpečné cestovat autem po setmění mimo město - kromě kriminálních rizik jsou nebezpečím i těžké kamiony, které jezdí často neosvětlené nebo zůstávají bez výstrahy a osvětlení odstaveny v jízdním pruhu. V centru měst je třeba neustále sledovat situaci kolem sebe, v davu si pokud možno udržovat větší odstup a důsledně se vyhýbat jakýmkoliv skupinám.

Zásobování je velmi uspokojivé, voda z vodovodního řadu je pitná až po delším převáření a přefiltrování.

V souvislosti s výskytem horečky Marburg v Ugandě se doporučuje, aby se cestovatelé vyhýbali návštěvě jeskyně Fort Porta a dalších jeskyní v lese Maramagambo mezi parkem Queen Elizabeth a Kabele (v roce 2008 se zde smrtelně nakazila nizozemská turistka). Tyto jeskyně obývají určité druhy netopýrů, u nichž bylo prokázáno nosičství nebezpečných filovirů.

Víza

Vízum možno získat na zastupitelských úřadech Ugandy nebo na všech leteckých, silničních, železničních a jezerních hraničních přechodech (tam jen pro jednorázový vstup). Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Ugandy, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
Vstup do země je možný letecky přes mezinárodní letiště v Entebbe cca 40 km od hlavního města Kampaly, po silnici z Keni (přechodové body Malaba nebo Busia) nebo z Rwandy. Lodní přeprava se důrazně nedoporučuje.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Telefonní číslo pro nouzové případy (policie, ambulance, hasiči) je 999.
V Kampale lze doporučit Mulago Hospital (tel. 554001-08), Kampala International Hospital (tel. 340531), Nsambya Hospital (tel. 269969, 266998), Mengo Hospital (tel. 270222,- 23) nebo Kololo Hospital (tel. 231935), které poskytují kvalitní péči. Ve větších městech, např. Masaka, Jinja, Entebbe, Kabale nebo Mbarara, jsou státní nemocnice, jejichž standard je sice nižší, ale lze v nich obdržet první pomoc a nezbytné léky.

Zdravotními riziky jsou cholera, hepatitida typu A, malárie a žlutá zimnice. v letech 2000-2001 zaznamenán výskyt Eboly.

Před odjezdem se doporučuje kontaktovat nejbližší hygienicko-epidemiologickou stanici v bydlišti českého cestovatele, která může upřesnit podmínky dalšího očkování.

Před nástupem cesty je žádoucí začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučil.

Doporučuje se sjednat si zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky (s adresou a telefonem na asistenční službu) pro případ náhlého úrazu či onemocnění disponovat též kreditní kartou.

Aby byl pacient v Ugandě vůbec přijat k zákroku nebo ošetření (a to i akutnímu, např. po dopravní nehodě), je naprosto nezbytné, aby byl pojištěn u renomované zdravotní pojišťovny, která garantuje úhradu nákladů zdravotního zákroku, nebo aby platil hotově - i těžké úrazy byly často přijaty až tehdy, když byla předem zkontrolována solventnost pacienta. Z toho důvodu se proto doporučuje mít jak pojistku tak i kreditní kartu.