773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Tonga Tonga - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 84 990 Kč - 137 490 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
Sandy Beach Resort

Sandy Beach Resort

Tonga

28 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Tonga – potápění s velrybami

Tonga – potápění s velrybami

Tonga

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

V zemi platí striktní předpisy zamezující dovoz nebo vývoz věcí jako jsou střelné zbraně, výbušniny, motorová vozidla, vejce a některých druhů alkoholu.

V zemi platí přísné předpisy zakazující přechovávání a prodej omamných látek.

Dokumenty

Platný cestovní pas.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Tonga je země v oblasti Jižního Pacifiku skládající se ze 171 ostrovů z nichž je 45 obydlených na ploše 718 čtverečních kilometrů. Tonga je konstituční monarchií a je členem Britského společenství národů. Nejdůležitější turistickou oblastí je ostrov Tongatupu kde se rovněž nachází hlavní město státu Nuku´alofa. Počet obyvatel je přibližně 101.000 a většina z nich je polynéského původu.
Úředním jazykem je tonžština a angličtina.
Hlavou státu je král Taufa´ahou Tupou IV.
Hlavním zdrojem obživy obyvatel je zemědělství, rybolov a turistika.

Nejlepším obdobím pro návštěvu země je květen - říjen.
V období od listopadu do dubna je možný výskyt cyklónů a je zde vysoká teplota a vlhkost.

Mezinárodní letiště - Fua´amotu leží přibližně 15 km jihovýchodně od hlavního města Nuku´alofa. Na Tongu směřují přímé lety z Aucklandu (Nový Zéland) se společností Air New Zealand (www.airnz.co.nz), Fiji se společnostní Air Pacific (www.airpacific.com) nebo Air Fiji (www.airfiji.net). Společnost Polynesian Airlines zajišťuje lety z Los Angeles přes Samou. Místní letecký dopravce Royal Tongan Airlines (www.royaltonganairlines.com) zajišťuje pravidelné lety ze Sydney (Austrálie), Aucklandu (Nový Zéland), Fiji, Samoi, Niue a Los Angeles přes Honolulu. Při letech z Asutrálie a z Nového Zélandu lze rovněž využít společnost Virgin Blue (www.virginblue.com.au ).

Kvalita vozovek v městských oblatech je dobrá. Mimo tyto oblasti jsou vozovky vesměs nekvalitní a v zemi neexistuje asistenční služba pro motoristy. V noci je potřeba při jízdě dbát zvýšené opatrnosti na neosvětlených vozovkách na chodce a na potulující se zvířata.

Největším hotelem na hlavním ostrově Tongatapu je International Dateline Hotel (www.datelinehotel.com ). Velmi dobré hodnocení od turistů z ČR má rovněž hotel s německým managementem Heilala Holiday Lodge (www.heilala-holiday-lodge.com ). Tento hotel se skládá z několika bungalovů uprostřed velmi dobře udržované malé botanické zahrady a disponuje dobrou restaurací. Největší množství turistů však nesměřuje na hlavní ostrov, který nedisponuje nejkvalitnějšími plažemi, ale na malé ostrůvky v blízkém či vzdálenějším okolí zejména v souostroví Ha´apai či Vava´u.

Tonžský úřad pro turismus má množství důležitých informací na internetové adrese www.tongaholiday.com .

Situace na souostroví je v současné době klidná (k poslednímu politicky motivovanému násilí došlo v hlavním městě Nuku’alofa v listopadu r. 2006). Turistům je doporučováno vyhnout se protestům, demonstracím a veřejným shromážděním.

V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je vhodné se bránit před pokousáním moskyty častým používáním repelentních prostředků a vhodným oblečením.

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Občanům ČR je automaticky udělováno turistické vízum (visitor´s visa) formou razítka do cestovního pasu při vstupu na území Království Tonga a to bezplatně na dobu 31 dnů. Vízum je možné prodloužit po zaplacení poplatku a předložení vyplněného formuláře žádosti o prodloužení platnosti víza.

Další informace je možné obdržet na Generálním konzulátu Království Tonga v Austrálii:
Consulate General of the Kingdom of Tonga
Tonga House
158 Pacific Highway (P.O.Box 238)
North Sydney 2059
Australia
Tel : + 61 2 9929 7088 begin_of_the_skype_highlighting            + 61 2 9929 7088      end_of_the_skype_highlighting
Fax : + 61 2 9929 6778

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Počet zdravotnických zařízení na Tonga je omezený. Nemocnice s pohotovstní službou jsou ve městech Nuku´alofa a Neiafu. Vážné případy se často převážejí k ošetření na Nový Zéland.
Vzhledem k situaci, kdy lékaři i nemocnice předpokládají platbu za ošetření v hotovosti, je nezbytně nutné zařídit si před cestou kvalitní mezinárodní zdravotní pojištění platné pro oblast Oceánie, které umožní pozdější refundaci vzniklých výdajů.