773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Tonga Tonga - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 84 990 Kč - 85 990 Kč.

Výsledky hledání
Tonga Sandy Beach Resort starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 31.8.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 84 990 Kč Detail
 7.9.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 84 990 Kč Detail
 14.9.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 84 990 Kč Detail

další nabídky >

Celní a devizove predpisy

V zemi platí striktní předpisy zamezující dovoz nebo vývoz věcí jako jsou střelné zbraně, výbušniny, motorová vozidla, vejce a některých druhů alkoholu.

V zemi platí přísné předpisy zakazující přechovávání a prodej omamných látek.

Dokumenty

Platný cestovní pas.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Tonga je země v oblasti Jižního Pacifiku skládající se ze 171 ostrovů z nichž je 45 obydlených na ploše 718 čtverečních kilometrů. Tonga je konstituční monarchií a je členem Britského společenství národů. Nejdůležitější turistickou oblastí je ostrov Tongatupu kde se rovněž nachází hlavní město státu Nuku´alofa. Počet obyvatel je přibližně 101.000 a většina z nich je polynéského původu.
Úředním jazykem je tonžština a angličtina.
Hlavou státu je král Taufa´ahou Tupou IV.
Hlavním zdrojem obživy obyvatel je zemědělství, rybolov a turistika.

Nejlepším obdobím pro návštěvu země je květen - říjen.
V období od listopadu do dubna je možný výskyt cyklónů a je zde vysoká teplota a vlhkost.

Mezinárodní letiště - Fua´amotu leží přibližně 15 km jihovýchodně od hlavního města Nuku´alofa. Na Tongu směřují přímé lety z Aucklandu (Nový Zéland) se společností Air New Zealand (www.airnz.co.nz), Fiji se společnostní Air Pacific (www.airpacific.com) nebo Air Fiji (www.airfiji.net). Společnost Polynesian Airlines zajišťuje lety z Los Angeles přes Samou. Místní letecký dopravce Royal Tongan Airlines (www.royaltonganairlines.com) zajišťuje pravidelné lety ze Sydney (Austrálie), Aucklandu (Nový Zéland), Fiji, Samoi, Niue a Los Angeles přes Honolulu. Při letech z Asutrálie a z Nového Zélandu lze rovněž využít společnost Virgin Blue (www.virginblue.com.au ).

Kvalita vozovek v městských oblatech je dobrá. Mimo tyto oblasti jsou vozovky vesměs nekvalitní a v zemi neexistuje asistenční služba pro motoristy. V noci je potřeba při jízdě dbát zvýšené opatrnosti na neosvětlených vozovkách na chodce a na potulující se zvířata.

Největším hotelem na hlavním ostrově Tongatapu je International Dateline Hotel (www.datelinehotel.com ). Velmi dobré hodnocení od turistů z ČR má rovněž hotel s německým managementem Heilala Holiday Lodge (www.heilala-holiday-lodge.com ). Tento hotel se skládá z několika bungalovů uprostřed velmi dobře udržované malé botanické zahrady a disponuje dobrou restaurací. Největší množství turistů však nesměřuje na hlavní ostrov, který nedisponuje nejkvalitnějšími plažemi, ale na malé ostrůvky v blízkém či vzdálenějším okolí zejména v souostroví Ha´apai či Vava´u.

Tonžský úřad pro turismus má množství důležitých informací na internetové adrese www.tongaholiday.com .

Situace na souostroví je v současné době klidná (k poslednímu politicky motivovanému násilí došlo v hlavním městě Nuku’alofa v listopadu r. 2006). Turistům je doporučováno vyhnout se protestům, demonstracím a veřejným shromážděním.

V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je vhodné se bránit před pokousáním moskyty častým používáním repelentních prostředků a vhodným oblečením.

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Občanům ČR je automaticky udělováno turistické vízum (visitor´s visa) formou razítka do cestovního pasu při vstupu na území Království Tonga a to bezplatně na dobu 31 dnů. Vízum je možné prodloužit po zaplacení poplatku a předložení vyplněného formuláře žádosti o prodloužení platnosti víza.

Další informace je možné obdržet na Generálním konzulátu Království Tonga v Austrálii:
Consulate General of the Kingdom of Tonga
Tonga House
158 Pacific Highway (P.O.Box 238)
North Sydney 2059
Australia
Tel : + 61 2 9929 7088 begin_of_the_skype_highlighting            + 61 2 9929 7088      end_of_the_skype_highlighting
Fax : + 61 2 9929 6778

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Počet zdravotnických zařízení na Tonga je omezený. Nemocnice s pohotovstní službou jsou ve městech Nuku´alofa a Neiafu. Vážné případy se často převážejí k ošetření na Nový Zéland.
Vzhledem k situaci, kdy lékaři i nemocnice předpokládají platbu za ošetření v hotovosti, je nezbytně nutné zařídit si před cestou kvalitní mezinárodní zdravotní pojištění platné pro oblast Oceánie, které umožní pozdější refundaci vzniklých výdajů.