773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty - transparent

Nabízíme 331 ubytovacích kapacit za cenu 3 272 Kč - 887 682 Kč.

Destinace:

Doporučujeme
Náš tip
Marjan Island Resort & Spa

Marjan Island Resort & Spa

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

2 termíny / 2 Last minute / 0 First minute

Strava: - Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Výsledky hledání
Náš tip
Fujairah Rotana Resort & Spa

Fujairah Rotana Resort & Spa

Spojené arabské emiráty » Fujairah

14082 termínů / 1647 Last minute / 4712 First minute

Strava: BS, SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, OSR, VIE, BTS, BUD Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

15334 termínů / 1042 Last minute / 4073 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
St. Regis Saadiyat Island Abu Dhabi

St. Regis Saadiyat Island Abu Dhabi

Spojené arabské emiráty » Abu Dhabi

9331 termínů / 831 Last minute / 2992 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Rixos Bab Al Bahr

Rixos Bab Al Bahr

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

4738 termínů / 948 Last minute / 1434 First minute

Strava: BS, Al, UAI Odlet: PRG, BRQ, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

Spojené arabské emiráty » Dubaj

5699 termínů / 654 Last minute / 2942 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Citymax Hotel Sharjah

Citymax Hotel Sharjah

Spojené arabské emiráty » Sharjah

7688 termínů / 1554 Last minute / 4183 First minute

Strava: BS, SN, PL, PP Odlet: PRG, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Kvantitativní omezení pro ne-muslimy se týkají dovozu alkoholu (2 litry), pro muslimy je dovoz alkoholu zakázán.

Dovoz a průjezd přes SAE se zbraní, střelivem a pesticidy je povolen pouze na základě zvláštní licence MV SAE v evidovaném množství. Striktně je zakázán dovoz narkotik, jakýchkoli pornografických a eroticky zaměřených materiálů (videokazet, časopisů), dovoz politicky či nábožensky citlivých materiálů a izraelské měny. Uvedené položky podléhají přísné cenzuře a jsou okamžitě konfiskovány s patřičným postihem.

V r. 2007 byly na letišti v Dubaji instalovány extrémně citlivé přístroje na indikaci i minimálního množství drog. Při zjištění byť i nepatrného množství drogy u cestujícího hrozí soud za držení omamných prostředků, přičemž minimální sazba za tento delikt je v SAE odnětí svobody na čtyři roky nepodmíněně. Toto varování platí přiměřeně také pro mezinárodní letiště v Abú Dhabí.

Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu povolených a zakázaných léků (viz http://uaeinteract.com/travel/drug.asp), popřípadě si včas v ČR opatřit požadované lékařské potvrzení pro jejich dovoz. V případě nejasností je možné ověřit možnost dovozu konkrétního léku telefonicky na čísle: +971-2-6117359 (Drug Control Department).

V případě dovozu či vývozu finanční hotovosti přesahující hodnotu 10.000,- EUR je na hraničních přechodech SAE zákonná povinnost deklarovat tuto skutečnost při pasové, bezpečnostní a celní kontrole, a to písemnou formou i ústním oznámením předem a bez vyzvání. Nedodržením této povinnosti se cestující vystavuje riziku trestního stíhání a konfiskace příslušné finanční hotovosti.

Povinná směna valut ani povinnost prokázat dostatek finančních prostředků pro pobyt v SAE nejsou zavedeny.

Dokumenty

Pro vstup do SAE je pro občany vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země, platné vízum a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu.

České ani mezinárodní řidičské průkazy nejsou zdejší policií akceptovány. Výjimkou jsou pouze krátkodobé turistické cesty, během nichž je možno zapůjčit si automobil po předložení platného českého a mezinárodního řidičského průkazu a kreditní bankovní karty. V případě dlouhodobého pobytu je nutno požádat na dopravní policii o vystavení místního řidičského průkazu a absolvovat také přezkoušení v autoškole.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Doporučujeme věnovat nejprve pozornost aktuálním sdělením v kapitole "Upozornění pro cesty do zahraničí".

Klima: letní teploty v SAE se pohybují mezi 38 - 50 stupni Celsia. V zimním období bývá oblačno se srážkami a teploty 18 - 25 stupňů. Celoročně je v SAE vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření.

Časový posun: +2 hod v době letního času, +3 hod v době zimního času.

Obyvatelstvo: poměr místních občanů SAE k cizincům s povolením dlouhodobého pobytu je cca 1:4. 75% obyvatelstva tvoří Indové, Pakistánci, Íránci, Bangladéšané, Filipínci, Syřané, Libanonci a Afričané. Úředním jazykem je arabština, ale vzhledem k vysokému počtu cizinců žijícím v zemi je možné téměř všude se domluvit anglicky.

Islám: SAE je země s relativně liberálním přístupem k respektování zásad islámské morálky. Je zde částečně povoleno sledovat satelitní TV programy, u žen se toleruje běžný, evropský způsob oblečení. Alkoholické nápoje se v obchodech běžně neprodávají, ale jejich konzumace je možná v soukromí nebo v hotelových restauracích a barech. Alkohol lze koupit ve specializovaných prodejnách, a to pouze na časově omezenou licenci a v limitovaném množství. Omezení pro alkohol platí přiměřeně též na vepřové maso, avšak bez množstevního omezení. Dovoz alkoholických nápojů je striktně zakázán do emirátu Sharja, jeho import dále není možný přes veškeré pozemní hraniční přechody do SAE.


Bezpečnostní situace:

Bezpečnostní situace je stabilní, v zemi je zatím nízká kriminalita. Nejnižší je v emirátu Abú Dhabí, naopak v emirátu Dubaj vzhledem k velkému pohybu cizinců kriminalita rok od roku roste.

V zemi, kde vládne dědičná absolutní monarchie, je každý sebemenší přestupek bedlivě policií sledován a tvrdými postihy a nekompromisním postojem úřadů vůči jakémukoli porušování předpisů trestán. Za spáchané trestné činy, event. za každý přestupek jsou vyměřovány velmi přísné tresty. Například krádež bývá trestána useknutím ruky, za násilné trestné činy není výjimkou bičování či kamenování, což se ale několik let neprovádí na cizincích, kteří nejsou muslimové.

Extrémně tvrdé postihy jsou uplatňovány proti prodejcům a držitelům drog, pašerákům alkoholu, erotických materiálů apod. Turisté se však na druhé straně nemusí v zásadě obávat drobné pouliční kriminality (přepadení či okradení), a to ani ve večerních hodinách.

Vysoké tresty mohou být uděleny i při zjištěném a prokázaném cizoložství, tj. jakékoliv formě nemanželského pohlavního styku. Z hlediska islámského práva se jedná o trestný čin, který se řeší před soudem. Výše trestů se liší podle jednotlivých emirátů. V každém případě po odpykání trestu následuje vyhoštění ze země. Zejména při pohybu mimo turistická letoviska třeba na veřejnosti respektovat místní kulturu a zvyky a nestavět na odiv milostná gesta či zdánlivě neškodné něžnosti, které by mohly být považovány za mravní delikt.


Doporučení turistům :

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - květen) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Vzhledem k vysoké intenzitě slunečního záření se doporučuje používat sluneční brýle a opalovací krémy s kvalitním UV filtrem. Koupání v moři lze doporučit výhradně na chráněných plážích. Veškeré služby pro turisty (ubytování, strava, sport, výlety i kulturní vyžití ) jsou v SAE na vysoké úrovni. V obchodech, které jsou denně otevřené do pozdních nočních hodin, je velký výběr zboží z celého světa. Je třeba počítat s poměrně vysokou finanční náročností dovolené v SAE, zejména uskutečňuje-li se v rámci individuální turistiky. Z hlediska hygieny se při dodržování základních pravidel není třeba obávat nákazy. Voda k pití se doporučuje užívat pouze kupovaná v originálních uzavřených PET lahvích.

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

V případě cest do SAE za jakýmkoliv účelem stále platí vízová povinnost pro občany ČR. Ani po vstupu ČR do Schengenu se na této povinnosti prozatím nic nemění. Některým českým občanům se údajně dostalo informace, že víza mohou získat na letišti po příletu do SAE. To je zavádějící informace! Česká republika není na seznamu států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu do SAE. Víza musí být vyřízena předem.

O vstupní vízum je možné požádat na velvyslanectví SAE ve Vídni (Peter Jordanstrasse 66, A-1190 Wien, Tel.: +43-1-3681455, Fax: +43-1-3684485). Doporučujeme na velvyslanectví do Vídně nejdříve zavolat a informovat se na detaily. Vyřizování žádosti tímto způsobem je ovšem zpravidla zdlouhavé a s nejistým výsledkem. Žadatel může být odkázán na nutnost zprostředkování žádosti o vízum cestovní kanceláří. Snadnější způsob vyřízení víza je prostřednictvím tzv. sponzora přímo v SAE. Rovněž je možné obrátit se s žádostí o zprostředkování turistického víza na zástupce leteckých společností nebo cestovních kanceláří jež mají pro tuto činnost registraci u Ministerstva vnitra SAE. V ČR působí např. zástupce Emirates Airlines, nebo cestovní agentura Asiana (viza@asiana.cz), ale i řada jiných CK. Výše poplatku, který za zprostředkování jednotlivé CK vyměřují se podstatně liší.

Občanům ČR, přijíždějícím na pozvání sponzorů, (tj. místních cestovní kanceláří, hotelů, leteckých kanceláří, státních či soukromých firem atd.), mohou být víza vyžádaná těmito subjekty u Ministerstva vnitra SAE – Immigration Department v každém emirátu. K žádosti, kterou podává místní sponzor, je vyžadována minimálně kopie datové stránky cestovního pasu s fotografií a originál či scan fotografie standardního pasového rozměru. Víza jsou pak deponována u vízové přepážky na letišti nebo hraničním přechodu, přes který cestující do SAE vstupuje, a předána nebo vepsána do pasu při příletu/příjezdu do SAE. Vízum (obvykle oranžový formulář) si ponechává návštěvník u sebe, protože jej bude odevzdávat při odletu. Od r. 2006 došlo k jistému zjednodušení systému, kdy sponzor může fotokopii víza odfaxovat či poslat e-mailem a návštěvník se po příletu na letiště v Dubaji nebo Abu Dhabi prokazuje touto kopií víza. Doporučuje se, aby cestující před odletem měl kopii svého vstupního víza stále po ruce, protože letecká společnost jej bez něho nemusí ani přijmout na palubu letadla.

Je nutné dodržet vstupní hraniční přechod, který je zároveň i výstupním a který je ve vízu uveden. Dodržením místa vstupu/výstupu se předejde zbytečným komplikacím, které při jeho nedodržení mohou nastat: v lepším případě se návštěvník vyhne několikahodinovému zdržení na hranicích, v horším případě jej do země nevpustí vůbec.

Turistická i návštěvní víza SAE jsou udělována pouze jako jednorázová. Při opuštění území SAE jejich platnost zaniká bez ohledu na ve vízu vyznačenou dobu platnosti. Toto je třeba mít na zřeteli např. při plánovaných výletech ze SAE do sousedního Ománu (ománská víza na rozdíl od emirátských mohou čeští občané získat na hraničním přechodu). Pokud nebude mít návštěvník při návratu z Ománu do SAE vyřízeno nové vízum, nebude mu emirátskými orgány umožněn opětovný vstup do SAE. Od r. 2008 je možné získat na území SAE, nikoliv tedy v ČR ani na Velvyslanectví SAE jinde v zahraničí, rovněž tzv. business multiple entry visa, které je platné 6 měsíců od data vydání a opravňuje jeho držitele opakovaným cestám do SAE s délkou jednotlivého pobytu max. 30 dnů.

Ke vstupu do SAE je dále vyžadováno standardní cestovní zdravotní pojištění s doporučenou výší krytí 30.000 EUR. Vratná kauce ve výši (dle typu pobytu) 1.000,- – 2.000,- AED je místními imigračními orgány požadována od příslušné cestovní kanceláře, zvoucí firmy, osoby či jiného „sponzora“ oproti vystavení víza.

Neopustí-li cestující občan ČR v SAE tranzitní prostor letiště, potom vízum SAE nepotřebuje, tzv. letištní tranzitní vízum je mu v praxi automaticky uděleno jen ve formě otisku razítka v pase. V případě letů s přestupem na některém z mezinárodních letišť v SAE existuje pro pasažéry možnost získání tzv. tranzitního víza (platné max. 96 hodin) k opuštění tranzitního prostoru. Požadavek na toto vízum je nutné předem předjednat s leteckou společností, s níž pasažér do SAE přicestuje. Cestovní doklad cestujícího je pak deponován na letišti u imigrační policie, která vystaví doklad o tranzitu, na který je možno opustit letiště na dobu min. 8 a max. 96 hod. Tento doklad se při návratu odevzdává policejnímu úředníkovi zpět a ten vrací cestujícímu originál cestovního dokladu. Opatřování tranzitního víza až po příletu do SAE, tzn. bez předcházejícího předjednání s leteckou společností, je zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

Turistické vízum je platné 60 dnů od jeho vystavení na max. dobu pobytu 30 dnů, obdobně tzv. visit vízum, které je ale možné prodloužit o dalších 30 dnů. Při překročení platnosti víza se platí pokuta 100,- AED za každý den pobytu v SAE navíc.

Poplatky za vízum se pohybují od 200,- AED (kurz USD 1,- = AED 3,68) výše, podle typu víza a v závislosti na provizi, kterou si zprostředkovatel víza (CK, hotel aj.) účtuje.

Bližší cestovatelské pokyny a aktualizované informace o vízech do SAE v anglickém jazyce jsou dostupné na níže uvedených webových adresách:

http://uaeinteract.com/travel/visas.asp
http://guide.theemiratesnetwork.com/living/visa.php http://www.government.ae/gov/en/visitors/uae/visas.jsp

UPOZORNĚNÍ: Osobám, které navštívily Izrael a z jejichž cestovního pasu toto vyplývá, hrozí, že jim nebude povolen vstup do SAE.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotnictví je v SAE na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích. Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE nejsou sjednány. Turistům proto doporučujeme aby do SAE necestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty.


Důležitá telefonní čísla :

Policie....................................999
Ambulance.............................998
Hasiči.....................................997

Zastupitelský úřad ČR..........................................00971-2-6782800 (pro místní hovor: 02-6782800)
zastupitelský úřad ČR – FAX..…………………00971-2-6795716
Konzulární pohotovost ....00971-50-6628920, 00971-50-6210584
- pro místní hovor: 050-6628920, 050-6210584