773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Severní Korea Severní Korea - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 88 890 Kč - 88 890 Kč.

Výsledky hledání
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.8.2018 11 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 88 890 Kč Detail

další nabídky >

Celní a devizové předpisy

Osoba starší 20 let může bezcelně dovážet následující komodity: 200 ks cigaret, 50 ks doutníků, 250 g dýmkového tabáku, 1 litr alkoholických nápojů, 2 oz (unce) parfému, dárkové předměty do hodnoty 400 USD. Zahraniční i korejskou měnu nad 10.000 USD je třeba písemně deklarovat (formuláře jsou rozdávány při příletu v letadle).

Zakázáno je dovážet: narkotika, ovoce, masné výrobky, publikace, videonahrávky apod., které mohou být považovány za podvratné (zvláště severokorejského původu), obscénní nebo škodlivé národní bezpečnosti a veřejným zájmům. Dovoz střelných zbraní, střeliva a, výbušnin podléhá zvláštnímu povolení.

Vývoz předmětů kulturní hodnoty a národních starožitností podléhá schválení od Seoul Metropolitan Government, Art & Antique Assessment Office v Soulu.

Směna valut není povinná. Při směně v bance je nutné předložit cestovní doklad a jako formalita bývá vyžadováno telefonické spojení v KR.

Dokumenty

Cestovní pas platný alespoň 6 měsíců, požadována bývá také zpáteční letenka.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

V souvislosti s možným výskytem tzv. ptačí chřipky v Korejské republice MZV doporučuje českým občanům cestujícím do této země, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali pravidla hygieny. V žádném případě se nedoporučuje konzumace tepelně nedostatečně zpracovaného drůbežího masa či vajec a návštěvy drůbežích závodů a farem nebo ptačích trhů. Dále se doporučuje vyhnout se kontaktu s uhynulými zvířaty.
Kriminalita je relativně velmi nízká. Cizinci jsou přijímáni obvykle přátelsky, někde se zvýšeným zájmem jako neobvyklý zjev. Výjimečné jsou případy agresivity vůči nim. Dorozumět se anglicky nebo jiným evropským jazykem bývá často obtížné; i příslušníci střední a mladší generace, kteří absolvovali výuku angličtiny, mají problémy s jejím praktickým použitím. Pro usnadnění domluvy s taxikáři, v obchodech a jiných běžných situacích se nabízí bezplatná telefonní tlumočnická služba.
K místním specifikům patří společenská hierarchie, v jejímž rámci patří úcta a autorita staršímu a muži. Zdraví se úklonou a obvykle i podáním ruky, korejské ženy často samy ruku nepodávají. Důležité je užívání titulů. Zdvořilé je podávat a přijímat předměty (např. vizitky) oběma rukama. Neslušné je hlasitě smrkat.
Dopravní síť je rozvinutá, cestování autobusem nebo vlakem je komfortní a relativně levné. Vzhledem k častým dopravním zácpám není příliš pohodlné používat k cestování najatý osobní automobil. V Soulu je rozsáhlý a dobře značený systém metra a autobusů.
Mezinárodní platební karty jsou všeobecně přijímány i v menších obchodech a k platbě malých částek. Cenová hladina v KR je srovnatelná se západoevropskými zeměmi. Přebytečnou místní měnu lze při odletu směnit na USD nebo euro na letišti.

Víza

Korea Immigration Service na webových stránkách (http://www.immigration.go.kr) uvádí jako podmínku vstupu cizinců na území Korejské republiky platný cestovní pas. Osobám s pasem s prošlou platností nebude vstup do země povolen.

Bilaterální smlouva mezi Českou republikou a Korejskou republikou (163/1995 Sb.) upravuje bezvízový styk platící oboustranně pro všechny druhy pasů a dobu pobytu do 90 dnů pro běžné turistické cesty.

Pro cesty jiného než běžného turistického charakteru (studium, zaměstnání, umělecká činnost, apod.) je třeba udělení příslušného druhu víza.

Podrobnější informace je možné získat na http://www.immigration.go.kr, příp. na velvyslanectví Korejské republiky.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

V severní části provincie Kyong-gi existuje omezené riziko benigní formy malárie. Od června do října může zvláště ve venkovských oblastech docházet k nákaze japonskou encefalitidou a horečkou dengue, přenášenými komáry. V zemi se vyskytuje hepatitida A, B a E. Pro občany ČR není žádné očkování povinné. Riziko onemocnění v KR lze v rámci asijského regionu považovat za relativně nízké. Voda z kohoutku je chlorovaná a ačkoli údajně odpovídá normám WHO, může způsobit mírné žaludeční potíže. Pitná voda v lahvích je běžně dostupná.
Lékařská péče ve velkých městech je na dobré úrovni. Cizinec si však veškeré náklady na léčbu hradí sám, poplatky jsou relativně vysoké. Doporučujeme proto před cestou do Koreje uzavřít cestovní pojištění. Řada místních lékařů studovala v USA a hovoří anglicky. Dorozumění s lékařským personálem v menších zdravotnických zařízeních je obtížné. V Soulu jsou na vysoké odborné a přiměřené jazykové úrovni zvláště následující kliniky:

Yonsei Severance Hospital tel. (2) 22285800, 22285810
Asan Medical Center tel. (2) 30105001
Samsung Hospital tel. (2) 20011100
Samsung Cheil Hospital tel. (2) 20007208, 20007143

Záchranná služba a požárníci tel. 119
Policie tel. 112, 113