773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Senegal Senegal - transparent

Nabízíme 4 ubytovacích kapacit za cenu 21 590 Kč - 66 290 Kč.

Výsledky hledání
LM
Senegal Royal Horizons Baobab starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Přímo na pláži
  • Bazén venkovní
  • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 21 590 Kč-45 % LM Detail
 28.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 22 390 Kč-43 % LM Detail
 4.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 24 890 Kč-35 % LM Detail
LM
Senegal Země Terangy
Hotel
letecky
Praha
Dle programu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.8.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 31 190 Kč-33 % LM Detail
 16.10.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 40 390 Kč-23 % LM Detail
 25.9.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 41 351 Kč-21 % LM Detail
Senegal Země Terangy
Hotel
letecky
Praha
Dle programu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 38 690 Kč Detail
 12.4.2019 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 38 690 Kč-11 % Detail
 11.1.2019 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 39 690 Kč-12 % Detail
Senegal Země Terangy
Hotel
letecky
Praha
Dle programu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.6.2019 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 47 590 Kč-11 % Detail
 24.9.2019 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 47 590 Kč Detail
 15.10.2019 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 47 590 Kč-11 % Detail

další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Při dovozu vysílaček, zbraní a munice je třeba povolení Ministerstva vnitra Senegalu. Místní měna nesmí být ze země vyvážena. Zákonem z r. 2004 je do Senegalu zakázán dovoz motorových vozidel starších 5 let. Turistům, na které se vztahuje toto opatření, se doporučuje informovat na senegalském velvyslanectví o podmínkách k získání povolení průjezdu.

Na aktuální úpravu je vhodné dotázat se v souvislosti se žádostí o vízum.

Dokumenty

Nutný je platný cestovní pas. Při cestování do Senegalu přes Mauretánii vozem je třeba mít platný řidičský průkaz, velký technický průkaz s ověřeným překladem do francouzštiny a dále pojištění pro prostor CEDEAO (ECOWAS), které je možné zakoupit v hl. městě Mauretánie Nouackchottu. Na hraničním přechodu ve městě Rosso je nutné zakoupit propustku pro vozidlo (passe-avant du véhicule), jejíž cena činí v přepočtu cca 5 EUR. Tato propustka má platnost 2 týdny, poté je třeba ji prodloužit na Ředitelství celní správy v Dakaru. V žádném případě se nedoporučuje kupovat propustku jinde než na celnici či hraniční policejní stanici (falešné nebo mnohonásobně předražené).

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Bezpečnostní situace na většině území Senegalu je relativně velmi dobrá. Výjimku tvoří jihosenegalský region Casamance, který je v důsledku působení separatistických rebelů stále potencionálně nebezpečný. Přetrvává nebezpečí ozbrojených útoků a některá území jsou zaminovaná. Turisté by neměli pobývat na západ od města Kolda a cestovat do Casamance silniční trasou z Gambie. Cestování letadlem z Dakaru do města Ziguinchor nebo z Dakaru do turistického komplexu Cap Skirring je možné. Bezpečná je rovněž silniční trasa mezi městy Ziguinchor a Bignona, Ziguinchor a Cap Skirring. V posledních měsících se po podepsání mírové smlouvy mezi vládou a separatisty bezpečnostní situace výrazně zklidňuje. Je však vždy nutné informovat se na aktuální bezpečnostní situaci na Velvyslanectví ČR v Rabatu.
V Senegalu, a to i ve vyhledávaných turistických letoviscích, se vyskytuje velké množství volně pobíhajících, polodivokých psů. Vzhledem k aktuálně prokázanému výskytu vztekliny je žádoucí vyhnout se jakémukoli kontaktu s nimi. V případě pokousání psem, a to i domácím, je nezbytné vyhledat kvalitní lékařské ošetření (nejlépe Hopital principal v Dakaru) a nechat se proti vzteklině očkovat.

Senegal (hlavní město Dakar) je stát západní Afriky. Úředním jazykem je francouzština. Turistická infrastruktura je relativně dobře rozvinutá, do země přijíždí mnoho turistů. Senegal je zajímavá země, přírodně zahrnující oblasti od začínající Sahary na severu až po deštný prales na jihu. Důležitým turistickým cílem je ostrov Gorée naproti Dakaru, nejstarší koloniální město v západní Africe Saint-Louis, písečné pobřeží jižně od Dakaru nebo přírodní park Niokolo-Koba na jihovýchodě země.

Cestovní šeky v euro jsou přijímány často. Nejpraktičtější valutou je euro.

Víza

Pro vstup do Senegalu je nutný platný cestovní pas a senegalské vízum. Senegal doposud neuznává nárok "nových" členských zemí EU na bezvízový styk. O vízum nelze žádat na hraničních přechodech při vstupu do země ani na letišti. Pro ČR je příslušné Velvyslanectví Senegalu v Berlíně (tel. 004930 8562190), u něhož se doporučuje před cestou ověřit, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. O vízum lze rovněž požádat na senegalském Generálním konzulátu v Casablance (Maroko), případně v Nouakchottu (Mauritánie).

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

I když očkování proti žluté zimnici není povinné, doporučuje se, stejně jako ochrana proti meningitidě, žloutence A a B a pro krátkodobý pobyt užívání antimalarik. Výskyt malárie je nejčastější od června do listopadu, je dobré používat repelenty. Před cestou je vhodné konzultovat lékařského specialistu.
V souvislosti s občasným výskytem některých infekčních onemocnění Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně připomíná nutnost dodržování základních hygienických pravidel při cestování do těchto oblastí: pití pouze nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno zbavit slupky, důkladná tepelná úprava veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů, zmrzlina, jídlo od pouličních prodejců, stravování s domorodci apod.). Současně doporučuje informovat se před cestou na vhodnost očkování, resp. na příznaky onemocnění a možnosti léčení.

Důležité telefony: záchranná služba - 33.823.27.41.
policie -33.823.71.49