773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Senegal Senegal - transparent

Nabízíme 7 ubytovacích kapacit za cenu 22 701 Kč - 61 170 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
Palm Beach

Palm Beach

Senegal

296 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Royam

Royam

Senegal

794 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Saly

Saly

Senegal

447 termínů / 0 Last minute / 236 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Neptune

Neptune

Senegal

425 termínů / 0 Last minute / 338 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Royal Decameron Baobab

Royal Decameron Baobab

Senegal

445 termínů / 0 Last minute / 190 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Lamantin Beach

Lamantin Beach

Senegal

305 termínů / 0 Last minute / 247 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Při dovozu vysílaček, zbraní a munice je třeba povolení Ministerstva vnitra Senegalu. Místní měna nesmí být ze země vyvážena. Zákonem z r. 2004 je do Senegalu zakázán dovoz motorových vozidel starších 5 let. Turistům, na které se vztahuje toto opatření, se doporučuje informovat na senegalském velvyslanectví o podmínkách k získání povolení průjezdu.

Na aktuální úpravu je vhodné dotázat se v souvislosti se žádostí o vízum.

Dokumenty

Nutný je platný cestovní pas. Při cestování do Senegalu přes Mauretánii vozem je třeba mít platný řidičský průkaz, velký technický průkaz s ověřeným překladem do francouzštiny a dále pojištění pro prostor CEDEAO (ECOWAS), které je možné zakoupit v hl. městě Mauretánie Nouackchottu. Na hraničním přechodu ve městě Rosso je nutné zakoupit propustku pro vozidlo (passe-avant du véhicule), jejíž cena činí v přepočtu cca 5 EUR. Tato propustka má platnost 2 týdny, poté je třeba ji prodloužit na Ředitelství celní správy v Dakaru. V žádném případě se nedoporučuje kupovat propustku jinde než na celnici či hraniční policejní stanici (falešné nebo mnohonásobně předražené).

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Bezpečnostní situace na většině území Senegalu je relativně velmi dobrá. Výjimku tvoří jihosenegalský region Casamance, který je v důsledku působení separatistických rebelů stále potencionálně nebezpečný. Přetrvává nebezpečí ozbrojených útoků a některá území jsou zaminovaná. Turisté by neměli pobývat na západ od města Kolda a cestovat do Casamance silniční trasou z Gambie. Cestování letadlem z Dakaru do města Ziguinchor nebo z Dakaru do turistického komplexu Cap Skirring je možné. Bezpečná je rovněž silniční trasa mezi městy Ziguinchor a Bignona, Ziguinchor a Cap Skirring. V posledních měsících se po podepsání mírové smlouvy mezi vládou a separatisty bezpečnostní situace výrazně zklidňuje. Je však vždy nutné informovat se na aktuální bezpečnostní situaci na Velvyslanectví ČR v Rabatu.
V Senegalu, a to i ve vyhledávaných turistických letoviscích, se vyskytuje velké množství volně pobíhajících, polodivokých psů. Vzhledem k aktuálně prokázanému výskytu vztekliny je žádoucí vyhnout se jakémukoli kontaktu s nimi. V případě pokousání psem, a to i domácím, je nezbytné vyhledat kvalitní lékařské ošetření (nejlépe Hopital principal v Dakaru) a nechat se proti vzteklině očkovat.

Senegal (hlavní město Dakar) je stát západní Afriky. Úředním jazykem je francouzština. Turistická infrastruktura je relativně dobře rozvinutá, do země přijíždí mnoho turistů. Senegal je zajímavá země, přírodně zahrnující oblasti od začínající Sahary na severu až po deštný prales na jihu. Důležitým turistickým cílem je ostrov Gorée naproti Dakaru, nejstarší koloniální město v západní Africe Saint-Louis, písečné pobřeží jižně od Dakaru nebo přírodní park Niokolo-Koba na jihovýchodě země.

Cestovní šeky v euro jsou přijímány často. Nejpraktičtější valutou je euro.

Víza

Pro vstup do Senegalu je nutný platný cestovní pas a senegalské vízum. Senegal doposud neuznává nárok "nových" členských zemí EU na bezvízový styk. O vízum nelze žádat na hraničních přechodech při vstupu do země ani na letišti. Pro ČR je příslušné Velvyslanectví Senegalu v Berlíně (tel. 004930 8562190), u něhož se doporučuje před cestou ověřit, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. O vízum lze rovněž požádat na senegalském Generálním konzulátu v Casablance (Maroko), případně v Nouakchottu (Mauritánie).

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

I když očkování proti žluté zimnici není povinné, doporučuje se, stejně jako ochrana proti meningitidě, žloutence A a B a pro krátkodobý pobyt užívání antimalarik. Výskyt malárie je nejčastější od června do listopadu, je dobré používat repelenty. Před cestou je vhodné konzultovat lékařského specialistu.
V souvislosti s občasným výskytem některých infekčních onemocnění Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně připomíná nutnost dodržování základních hygienických pravidel při cestování do těchto oblastí: pití pouze nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno zbavit slupky, důkladná tepelná úprava veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů, zmrzlina, jídlo od pouličních prodejců, stravování s domorodci apod.). Současně doporučuje informovat se před cestou na vhodnost očkování, resp. na příznaky onemocnění a možnosti léčení.

Důležité telefony: záchranná služba - 33.823.27.41.
policie -33.823.71.49