773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Rwanda Rwanda - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 86 500 Kč - 127 990 Kč.

Výsledky hledání
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.7.2018 13 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 86 500 Kč Detail
 4.8.2018 13 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 86 500 Kč Detail
 11.8.2018 13 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 86 500 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.12.2018 14 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 86 900 Kč Detail
Rwanda Uganda - Rwanda - Burundi
Program
letecky
Praha
Plná penze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.9.2018 12 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 127 990 Kč Detail

další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Vývoz, průvoz i dovoz jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat, ale i např. mořské fauny) je trestný, vývoz živých divokých zvířat, hmyzu nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Doporučuje se na další podrobnosti dotázat při podání žádosti o vízum na zastupitelském úřadě Rwandy.

Dokumenty

Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 5 měsíců delší než plánovaný pobyt.

Povinný je mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Politická situace je relativně stabilní. V hlavním městě Kigali jsou zavedena bezpečnostní opatření, jediným reálným nebezpečím je běžná pouliční kriminalita. Mimo hlavní město je však lépe cestovat organizovaně.

V roce 1999 rwandská vláda opětovně otevřela Národní park Virunga. Cesty do národních parků jsou možné pouze prostřednictvím cestovních kanceláří (lze organizovat přímo z Kigali, ale lépe je mít vše připraveno předem). Bez povolení Rwandské kanceláře pro turistiku a národní parky (ORTPN) je vstup do národních parků zakázán. Turistům se doporučuje, aby za každých okolností opustili národní park před setměním.

Vstup do země je letecky přes letiště v Kigali, po silnici z Ugandy nebo z Tanzánie. Příjezd po silnici z území Burundi nebo Konžské demokratické republiky (bývalý Zaire) se z bezpečnostních důvodů důrazně nedoporučuje. Ve všech případech je nutno použít terénní automobil. Použití lodní dopravy se nedoporučuje.

Komunikace jsou špatně udržované, na severovýchodě nebezpečné.

Měnou je rwandský frank.

Základní potraviny jsou dosažitelné, zásobování v Kigali je bez problémů. Vodu z vodovodního řadu je možno pít pouze po delším převáření a přefiltrování.

Víza

Vízum je možno získat na Velvyslanectví Rwandy v Berlíně. Vízum nelze získat na hranicích. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Rwandy, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotní péče na evropské úrovni je k dispozici pouze v hlavním městě Kigali. Nejlépe vybavená nemocnice je King Faycal Hospital (tel. 85397, 82421). Zdravotními riziky může být žlutá zimnice, cholera, hepatitida typu A, malárie.
Před odjezdem se doporučuje kontaktovat nejbližší hygienickou stanici v bydlišti českého cestovatele, která může upřesnit další aktuální podmínky očkování. Před nástupem cesty je žádoucí začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučil (Rwanda je malaricky endemická oblast, v Kigali je však riziko nákazy nižší).

Doporučuje se sjednat si zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky (s adresou a telefonem na asistenční službu) pro případ náhlého úrazu či onemocnění disponovat též kreditní kartou.