773 677 006

info@cestasnu.cz

Treking v Patagonii, Argentina, 18.1.2019, Bez stravy
Treking v Patagonii
Termín:
18.1. – 4.2.2019
Změnit termín
Délka:18 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:137089110
79 800 Kč (-0 %)
Popis zájezdu
Jižní část Argentiny a Chile – region Patagonie – je oblastí jako stvořenou pro náročnější, ale zato lahůdkovou pěší turistiku. Náš zájezd zahrnuje dva jedinečné horské treky, nesoucí právem přízvisko "světové“, které míří k jedněm z nejkrásnějších horských štítů Jižní Ameriky. A opravdu unikátním zážitkem pro zájemce na závěr bude čtyřdenní trek v liduprázných Ohňových Andách.
Noclehy:

Noclehy jsou zajištěny v jednodušších hotelích a především pak v kempech či tábořištích. Nutností je mít s sebou vlastní spacák a stan.


Náročnost:

Oba treky v základní části zájezdu hodnotíme náročností 2-3, což je dáno spíše drsnějšími klimatickými podmínkami Patagonie s proměnlivým počasím a častými silnými větry, než chodeckou náročností trasy. Trek na Ohňové zemi má jednoznačně náročnost 3 vzhledem k odlehlosti trasy a nevýrazným stezkám, které se často ztrácejí v nepřehledném terénu. Je zde třeba počítat s kamenitými i zamokřenými úseky.

3 denní trek národním parkem Los Glaciares - cca 50 km.


Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 8.

Program

1. - 2. den:

Letecky Praha - Buenos Aires a následný přelet do El Calafate - vstupního městečka do argentinského NP Los Glaciares; odpolední procházka městem.3. den:

Perito Moreno – fakultativní celodenní výlet k ledovci, který patří mezi tři patagonské stále zvětšující se ledovce; nenáročné procházky po vysutých lávkách a balkonech.4. den:

Přejezd do NP Los Glaciares , pravděpodobně nejpůsobivější horská oblast And. Nenáročný trek pod 3 102 m vysoký vrchol Cerro Torre s nádhernými výhledy (převýšení cca 500 m).5. - 6. den:

Fitz Roy – trek pod horský masiv (3 405 m, převýšení cca 500 m) a v jeho okolí; vyhlídka Laguna de los Tres s výhledy na Fitz Roy v pozadí; výšlap k jezírku Piedras Blancas.7. den:

Stěny Cerro Torre osvětlené ranním sluncem, výhledy na Fitz Roy; odpoledne návrat do El Calafate.8. den:

Puerto Natales – přesun do známého chilského městečka, odpočinek a návštěva jedné z vyhlášený restaurací s chilskou kuchyní.9. den:

NP Torres del Paine túra nalehko; vyhlídka na tři mohutné granitové věže ("torrés") Paine vysoké 2800 m, převyšující krajinu o více než 2000 m.10. - 14. den:

Velký okružní trek v nádherném NP Torres del Paine. Trek vede kopretinovými loukami, údolím řeky Paine, podél ledovce Dickson, bažinami stoupá kolem ledovcových jezer a bystřin k sedlu ve výšce 1100 m, kde nabízí monumentální vyhlídku na obří ledovec Grey, dále potom klesá podél ledovce k jezerům Grey a Pehoe a končí další majestátní vyhlídkou na masiv Cuernos del Paine.15. den:

Závěr treku – návrat do Puerto Natales a relaxace.16. - 18. den:

Přesun do El Calafate, přelet do Buenos Aires, následující den návrat do ČR.

PRODLOUŽENÍ - OHŇOVÁ ZEMĚ (náročnost 3):16. den:

Přejezd do Punta Arenas, plavba přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země, autobusový přesun do jižního cípu Argentiny, do městečka Ushuaia na pomezí NP Tierra del Fuego.17. - 20. den:

Jedinečný čtyřdenní okružní trek v divokých a liduprázdných Ohňových Andách, kam doposud vkročil jen málokterý turista.21. den:

Ushuaia, volný program v rybářském městečku s "antarktickou" atmosférou, fakultativní lodní výlet ke kolonii tučňáků Magalhaesových na ostrov Isla Magdalena, přelet do Buenos Aires.22. den:

Buenos Aires – barevné domy v umělecké čtvrti La Boca, hřbitov, kde spočívá slavná Evita Perón - La Recoleta; Plaza Mayo a Plaza Congreso, Metropolitní katedrála, prezidentský palác Casa Rosada, umělecká čtvrť San Telmo, městské bulváry.23. - 24. den:

Letecky zpět do Prahy.

Cena zahrnuje
průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Buenos Aires–Praha, 2 vnitrostátní přelety, doprava linkovými autobusy, místní průvodce během treků, trajekt na Ohňovou zemi, 9x/6x hostel, 12x/9x kemp nebo tábořiště, vstupy do NP, informační materiály
Cena nezahrnuje
9x polopenze Travellunch – 2250 Kč, Celodenní výlet na Perito Moreno - cca 90 USDLodní výlet na Isla Magdalena - cca 100 USD, 9x polopenze Travellunch – 1800 Kč
Stravování
Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, ostatní individuálně.
Výbava k vaření bude zapůjčena v části treku v Ushuaia, ale jedná se pouze nutné nádobí k vaření.
Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Adventura s. r. o. , IČ 44264704 .V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK