773 677 006

info@cestasnu.cz

Vyhledávání zájezdu
Treking v Patagonii - Argentina

Treking v Patagonii

Treking v Patagonii
Doprava:
letecky
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Popis zájezdu
Jižní část Argentiny a Chile – region Patagonie – je oblastí jako stvořenou pro náročnější, ale zato lahůdkovou pěší turistiku. Náš zájezd zahrnuje dva jedinečné horské treky, nesoucí právem přízvisko "světové“, které míří k jedněm z nejkrásnějších horských štítů Jižní Ameriky. A opravdu unikátním zážitkem pro zájemce na závěr bude čtyřdenní trek v liduprázných Ohňových Andách.
Noclehy:

Noclehy jsou zajištěny v jednodušších hotelích a především pak v kempech či tábořištích. Nutností je mít s sebou vlastní spacák a stan.


Náročnost:

Oba treky v základní části zájezdu hodnotíme náročností 2-3, což je dáno spíše drsnějšími klimatickými podmínkami Patagonie s proměnlivým počasím a častými silnými větry, než chodeckou náročností trasy. Trek na Ohňové zemi má jednoznačně náročnost 3 vzhledem k odlehlosti trasy a nevýrazným stezkám, které se často ztrácejí v nepřehledném terénu. Je zde třeba počítat s kamenitými i zamokřenými úseky.

3 denní trek národním parkem Los Glaciares - cca 50 km.


Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 8.

Program

1. - 2. den:

Letecky Praha - Buenos Aires a následný přelet do El Calafate - vstupního městečka do argentinského NP Los Glaciares; odpolední procházka městem.3. den:

Perito Moreno – fakultativní celodenní výlet k ledovci, který patří mezi tři patagonské stále zvětšující se ledovce; nenáročné procházky po vysutých lávkách a balkonech.4. den:

Přejezd do NP Los Glaciares , pravděpodobně nejpůsobivější horská oblast And. Nenáročný trek pod 3 102 m vysoký vrchol Cerro Torre s nádhernými výhledy (převýšení cca 500 m).5. - 6. den:

Fitz Roy – trek pod horský masiv (3 405 m, převýšení cca 500 m) a v jeho okolí; vyhlídka Laguna de los Tres s výhledy na Fitz Roy v pozadí; výšlap k jezírku Piedras Blancas.7. den:

Stěny Cerro Torre osvětlené ranním sluncem, výhledy na Fitz Roy; odpoledne návrat do El Calafate.8. den:

Puerto Natales – přesun do známého chilského městečka, odpočinek a návštěva jedné z vyhlášený restaurací s chilskou kuchyní.9. den:

NP Torres del Paine túra nalehko; vyhlídka na tři mohutné granitové věže ("torrés") Paine vysoké 2800 m, převyšující krajinu o více než 2000 m.10. - 14. den:

Velký okružní trek v nádherném NP Torres del Paine. Trek vede kopretinovými loukami, údolím řeky Paine, podél ledovce Dickson, bažinami stoupá kolem ledovcových jezer a bystřin k sedlu ve výšce 1100 m, kde nabízí monumentální vyhlídku na obří ledovec Grey, dále potom klesá podél ledovce k jezerům Grey a Pehoe a končí další majestátní vyhlídkou na masiv Cuernos del Paine.15. den:

Závěr treku – návrat do Puerto Natales a relaxace.16. - 18. den:

Přesun do El Calafate, přelet do Buenos Aires, následující den návrat do ČR.

PRODLOUŽENÍ - OHŇOVÁ ZEMĚ (náročnost 3):16. den:

Přejezd do Punta Arenas, plavba přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země, autobusový přesun do jižního cípu Argentiny, do městečka Ushuaia na pomezí NP Tierra del Fuego.17. - 20. den:

Jedinečný čtyřdenní okružní trek v divokých a liduprázdných Ohňových Andách, kam doposud vkročil jen málokterý turista.21. den:

Ushuaia, volný program v rybářském městečku s "antarktickou" atmosférou, fakultativní lodní výlet ke kolonii tučňáků Magalhaesových na ostrov Isla Magdalena, přelet do Buenos Aires.22. den:

Buenos Aires – barevné domy v umělecké čtvrti La Boca, hřbitov, kde spočívá slavná Evita Perón - La Recoleta; Plaza Mayo a Plaza Congreso, Metropolitní katedrála, prezidentský palác Casa Rosada, umělecká čtvrť San Telmo, městské bulváry.23. - 24. den:

Letecky zpět do Prahy.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.