773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Paraguay Paraguay - transparent

Nabízíme 4 ubytovacích kapacit za cenu 72 358 Kč - 144 300 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
Argentina, Brazílie

Argentina, Brazílie

Paraguay

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Patagonie, Argentina, Brazílie (Komfort)

Patagonie, Argentina, Brazílie (Komfort)

Paraguay

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Peru, Bolívie, Chile, Argentina, Paraguay, Brazílie + Uruguay (Expedition)

Peru, Bolívie, Chile, Argentina, Paragua…

Paraguay

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Velikonoční ostrov, Chile, Argentina, Brazílie, Uruguaj (Komfort)

Velikonoční ostrov, Chile, Argentina, Br…

Paraguay

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Při vstupu do Paraguaye a při výjezdu ze země věnují paraguayští celníci větší pozornost střelným zbraním a jejich imitacím, dále pak lékům a ohroženým rostlinným i živočišným druhům.

Dokumenty

Pro držitele cestovních pasů byla vízová povinnost zrušena s účinností od 9.7.2004. Na základě bezvízové dohody je tedy možné pobývat na území Paraguaye bez víza, pokud pobyt nepřesáhne dobu 90 dnů.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Cenová i životní úroveň v Paraguayi je celkově dosti nízká, jedná se o zemi s rozvojovou ekonomikou. Platit lze národní měnou (guaraní - aktuální kurz můžete najít na: www.abc.com.py). Jsou akceptovány platby také v USD. Turistická zařízení jsou funkční a poměrně spolehlivá v hlavním městě a v některých větších městech. Ve vnitrozemí v podstatě neexistuje turistická infrastruktura. Rovněž doprava ve větších městech a mezi nimi je poměrně spolehlivá, horší je to již při cestách na venkov.
Vzhledem ke klimatickým podmínkám se v Paraguayi začíná pracovat velmi brzy (cca 7.00 - 7.30), avšak od cca 11.30-12.00 do cca 15.00 se dodržuje "siesta", kdy veškerá činnost ustává (netýká se větších obchodů). Po siestě se pokračuje do cca 19.00 - 20.00.
V Paraguayi byly zaznamenány pouliční nepokoje (především v hlavním městě), které souvisí s v podstatě permanentně nestabilní politickou a ekonomickou situací v zemi. Tyto nepokoje většinou nebývají příliš násilné, avšak neodporučuje se do nich zapojovat, neboť jakýkoliv shluk lidí je vždy velice vítanou příležitosti pro zloděje. Nezřídka dochází ke generálním stávkám, které bývají dodržovány. Život v zemi se pak v podstatě paralyzuje.
Větší kriminalita s mezninárodním rozměrem byla zaznamenána v Ciudad del Este, což je město na trojrozmezí - Paraguay, Argentina a Brazílie, a v oblastech při severní hranici Paraguaye.
Občanům cestujícím v Paraguayi se doporučuje pohybovat se v oblastech běžných hlavních tras. Některé regiony (např. Concepción, Amambay, San Pedro, Alto Paraguay) mohou být mimo účinný dosah pravomoci státních úřadů, což dává prostor působení různých kriminálních skupin.
Informace o Paragauayi lze nalézt na těchto internetových stránkách:www.abc.com.py www.latinworld.com www.paraguay,cz, www.mzv.cz/buenosaires - oficiální stránky velvyslanectví ČR v Argentině, akreditovaného pro Paraguay.

Víza

Při výjezdu ze země je třeba počítat s placením tzv. letištního poplatku (cca 31 USD a více), který je vybírán u zvláštní přepážky (Tasa de Embarque) od všech cestujících. Bez potvrzení o zaplacení tohoto poplatku nebude cestujícímu dovoleno odletět ze země.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Doporučuje se cestovat vždy se zdravotním pojištěním a ještě před cestou se u pojišťovací společnosti informovat, ve kterých nemocničních zařízeních v Paraguayi je možno se nechat ošetřit. Existují veřejná zdravotnická zařízení, která ošetří pacienty zdarma, ve většině případů se však ošetření zpoplatňují, přičemž lékaři vyžadují platbu v hotovosti.
Důležitá telefonní čísla:
- Policie: 911
- Hasiči: 131
- Dobrovolní hasiči: 132
- Rychlá záchranná pomoc: 141