773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Papua Nová Guinea Papua Nová Guinea - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 165 100 Kč - 264 420 Kč.

Výsledky hledání
Papua Nová Guinea Papua Nová Guinea
Kemp
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.11.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 165 100 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.11.2018 19 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 264 420 Kč Detail

další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Dovoz a vývoz valut není omezen. Dovoz místní měny v hodnotě vyšší než 2.000,- Kin musí být deklarován při příletu a vývoz místní měny nad hodnotou 2.000,- Kin podléhá povolení státní banky PNG (Bank Clearence). Je omezen dovoz alkoholu (max. 1 litr/dospělá osoba) a cigaret (max. 250 ks/dospělá osoba. Celní orgány PNG ( i Austrálie) uplatňují přísnou kontrolu na dřevěné a organické výrobky, zbraně, potraviny a pornografický materiál. Výrobky ze dřeva je možné vyvážet pouze oproti předložení potvrzení o legálním zakoupení v autorizovaných prodejnách.

Dokumenty

Cestovní pas platný minimálně šest měsíců od vstupu do země s vyznačeným vízem.
Vyplňuje se příletová/odletová karta.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

PNG je součástí Melanésie. Je to turisticky neobyčejně atraktivní země s originální a velmi rozmanitou kmenovou kulturou, nádhernou přírodou a plážemi. Přes špatnou bezpečnostní situaci převážně ve městech jsou její obyvatelé velice přátelští a bezprostřední. Jsou však velmi emotivní, rozhodně se proto vyhýbejte všem náznakům konfliktu a vyzbrojte se trpělivostí. Domluvíte se anglicky.

Bezpečnost
PNG je fascinující, turisticky však velmi komplikovaná země. Na venkově dochází ke ozbrojeným střetům a válkám mezi jednotlivými kmeny. Bezpečnostní situaci v oblasti, do které míříte, proto vždy předem konzultujte s turistickou kanceláří nebo s honorárním konzulátem. Doporučujeme cestovat do oblastí mimo města s místním průvodcem. K opatrnosti nabádáme při cestě do Autonomní oblasti Bougainville.
Země trpí vysokou mírou násilné kriminality (znásilnění, ozbrojené přepadení, krádeže, únosy aj), zejména ve větších městech (Port Moresy, Lae, Mount Hagen, Goroka), ale i jinde. Terčem těchto útoků se mohou stát jednotlivci i organizované zájezdy. Vyhýbejte se místním taxíkům a autobusům (Public Motor Vehicles) a dopravu si zajistěte přes hotel. Pokud se stanete obětí jakékoli nehody/útoku, okamžitě informujte místní policii a honorární konzulát ČR. Doporučujeme navštívit PNG v rámci organizované turistiky.

Turistika
Přes svoji krásu má země má poměrně málo rozvinutou turistickou infrastrukturu, doporučujeme proto pobyt zajistit předem přes renomovanou CK. Mezi jednotlivými destinacemi se létá. PNG nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních festivalů, nejslavnější jsou Mount Hagen Show (srpen), Goroka Show (září) a Festival masek na ostrově Nové Irsko (červenec). Národní letecká společnost Air Niugini létá do Singapuru, Kuala Lumpur, Hongkongu, Tokia, Manily, Honiary (Šalamounovy ostrovy), Nadi (Fidži), Cairns, Brisbane a Sydney.

Časový rozdíl + 9 hod od GMT


Další informace
www.airniugini.com.pg
www.pngtourism.org.pg
www.janeresture.com/png_home/index.htm

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Na Papuu Novou Guineu/PNG potřebujete vízum. Letištní víza na Jackson International Airport v Port Moresy nejsou udělována. O vízum mohou občané ČR požádat na všech zastupitelských úřadech/konzulátech PNG v zahraničí (v Evropě – Brusel, Londýn, Austrálie – Brisbane, Sydney aj, Asie, Kuala Lumpur, Jakarta aj). Žádost o vízum je nutno doložit zpáteční letenkou. V PNG není přihlašovací povinnost. Turistům se doporučuje ve vlastním zájmu vyrozumět místní policii o plánovaném pobytu mimo města, honorární konzulát ČR v Port Moresby nebo zastupitelský úřad ČR v Kuala Lumpur.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Důrazně doporučujeme uzavřít kvalitní zdravotní pojištění v ČR před cestou. Zdravotnická zařízení jsou různé kvality (od městských klinik po misionářské stanice) a často se vyznačují nedostatkem léků. Léky si raději vemte s sebou. Ošetření u lékaře se platí hned. Vážnější případy se často nákladně evakuují rovnou do Austrálie (předtím však je nutno zajistit povolení ke vstupu přes systém ETA nebo přes Vysokého komisaře AUS v Port Moresy). Před cestou se také důrazně doporučuje příslušná vakcinace a nasazení antimalarik, jakož i dodržování přísné hygieny v průběhu pobytu. V případě jakýchkoli závažných zdravotních potíží kontaktujte honorární konzulát ČR.

Kontakty
Všechna důležitá tel. čísla, tj. policie, hasiči a lékařská záchranná služba jsou spojována po vytočení trojčíslí 000.