773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Nový Zéland Nový Zéland - transparent

Nabízíme 24 ubytovacích kapacit za cenu 65 980 Kč - 271 206 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Nový Zéland » Cookovy ostrovy Pacific Resort Rarotonga starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.8.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 65 980 Kč Detail
 2.9.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 65 980 Kč Detail
 4.9.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 65 980 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.8.2018 17 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 74 900 Kč Detail
 25.8.2018 17 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 74 900 Kč Detail
 1.9.2018 17 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 74 900 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.8.2018 19 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 77 900 Kč Detail
 25.8.2018 19 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 77 900 Kč Detail
 1.9.2018 19 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 77 900 Kč Detail
Nový Zéland Nový Zéland - Jižní ostrov
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.11.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 79 900 Kč Detail
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.3.2019 19 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 96 990 Kč FM Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.10.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 96 990 Kč Detail

další nabídky >

Celní a devizove predpisy

Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Quarantine Declaration. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Veškeré potraviny, dovážené na Nový Zéland, musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Musí být taktéž deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky. Většinu potravin není dovoleno dovážet; ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny. Zdůrazňujeme, že celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována. Pokud jsou u návštěvníka nalezeny nedeklarované předměty, může být odsouzen k pokutě až 100 000,-NZD a 5 letům vězení. Podrobné informace je možné získat na adrese www.quarantine.govt.nz .

Dovoz domácích zvířat včetně psů, koček na území Nového Zélandu není pro turistické účely prakticky možný, neboť získání dovozního povolení od Ministry of Agriculture ve Wellingtonu, předchází nutnost zvíře dopravit do Velké Británie a ponechat po dobu 6 měsíců v karanténě.

Povinná směna valut se nevyžaduje. Při příjezdu i odjezdu z Nového Zélandu je třeba deklarovat částku převyšující 10.000 NZD.
Detailní informace lze získat na www.customs.govt.nz.

Dokumenty

K cestě na Nový Zéland je třeba cestovní pas ČR, s platností o 3 měsíce delší než je doba pobytu na Novém Zélandu.

Doklady pro motoristy: Za účelem řízení motorového vozidla na území Nového Zélandu platí při turistickém pobytu mezinárodní řidičský průkaz. Uznáván je i platný australský řidičský průkaz.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Základní informace
Rozloha Nového Zélandu je 270.534 km2 a skládá se ze dvou hlavních ostrovů - severní a jižní.
Nový Zéland má přibližně 3.8 mil. obyvatel z nichž přibližně 74 % je evropského původu,13.5 % maorského, 6 % polynéského a 6 % asijského původu.
Hlavním městem je Wellington. Jediné město na NZ, které má téměř 1 mil. obyvatel je Auckland na severním ostrově. Let ze Sydney (Austrálie) do Aucklandu trvá necelé tři hodiny.
Úředními jazyky na NZ jsou angličtina a maorština.

Území NZ spadá do časového pásma GMT/UTC +12.
Telefonní kód Nového Zélandu je 64.
Elektrické napětí je 220 - 240 V, 50 Hz. Elektrické zásuvky jsou tříkolíkové a je tedy třeba si opatřit příslušný adaptér.
V zemi se používá metrický systém.

Klimatické podmínky
NZ zasahuje na severu do subtropického pásma. Jižní část je v mírném pásmu. Na NZ se rozlišují čtyři roční období.
Nový Zéland se rozkládá na jižní polokouli a z toho důvodu je na něm léto od prosince do února a zima od června do srpna.

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě NZ je listopad - duben, kdy je v zemi turistická sezóna.
Na NZ jsou vyhlášená lyžařská střediska, která jsou v provozu v zimních měsících a přitahují turisty zejména ze sousední Austrálie. Během vánočních svátků se doporučuje zajistit si ubytování v dostatečném časovém předstihu.
V zimních měsících bývá zejména na jižním ostrově chladno a větrno.

Platební styk
Na Novém Zélandu je značně rozšířeno používání téměř všech druhů bankovních a kreditních karet. Bez kreditní karty nelze často provést telefonickou nebo on-line rezervaci hotelu nebo zapůjčení vozu z půjčovny. Pro turisty bez úvěrové karty se doporučuje cestovat na Nový Zéland s cestovními šeky, vystavenými na NZD nebo USD, které jsou zajištěny proti krádeži.
Na Novém Zélandu je zejména ve větších městech značně rozšířena sít ATM bankomatů.

Cestování kolem Nového Zélandu
Na NZ funguje hustá síť místní letecké dopravy. Hlavní leteckou společností je Air New Zealand (www.airnz.co.nz). Existují však i další soukromé letecké společnosti zajišťující vnitrostátní či mezinárodní spojení např. Freedom air (www.freedomair.co.nz) či Virgin Blue (www.virginblue.com.au), která působí i pod značkou Polynesian Blue Airlines (www.polynesianblue.com . Hlavní letiště jsou Auckland (je zároveň hlavním mezinárodním letištěm), Wellington a Christchurch. Air New Zealand nabízí možnost zvýhodněných leteckých pasů. Letiště v Aucklandu je rovněž významnou vstupní branou pro lety do všech jihopacifických států a na toto letiště směřují téměř všechny letecké společnosti působící v této oblasti.

Na NZ je velmi dobře fungující systém autobusové dopravy. Hlavní společnosti jsou InterCity (www.intercitycoach.co.nz ) a Newmans (www.newmanscoach.co.nz ).

Železniční doprava se soustřeďuje pouze na několik málo tras. Bližší informace lze nalézt například na stránkách www.tranzscenic.co.nz či www.tranzmetro.co.nz .

Na silnicích na Novém Zélandu se jezdí vlevo.
Vozovky jsou v dobrém stavu.
V zemi funguje síť mezinárodních autopůjčoven automobilů i motocyklů. Množství turistů využívá cestování karavanem. Nejznámejší půjčovny karavanů jsou Maui (www.maui.co.nz ), Britz (www.britz.co.nz ) a Kea Campers (www.kea.co.nz ).
Mezi severním a jižním ostrovem funguje trajektová doprava (Wellington - Picton).
Při delších cestách autech hrozí nebezpečí mikrospánku způsobeného únavou a je tedy nezbytné dělat pravidelné přestávky.

Zdravotní rizika
NZ je považován za velice zdravou zemi s velmi nízkým stupněm výskytu nebezpečných přenosných chorob.
Pro cestu na NZ není vyžadováno žádné povinné očkování, s výjimkou osob přijíždějících z rizikových oblastí (některé země tropické Afriky a Jižní Ameriky).

Při slunění v letních měsících a na horách je třeba se vždy chránit krémy s vysokým UV faktorem a používat tmavé brýle s UV a polarizačním filtrem. V zimě je třeba v horských oblastech dát pozor na nebezpečí podchlazení.

Přestože většina vody na NZ je pitná, doporučuje se při cestách mimo města pít balenou vodu.
Na rozdíl od Austrálie se na NZ nevyskytují v přírodě jedovatí hadi ani pavouci.
Žraloci se sice ve vodách kolem NZ vyskytují, ale případy napadení člověka jsou velice vzácné.

Na NZ je třeba při koupání a surfování dát velký pozor na silné spodní proudy.
V zemi platí značná omezení pro kuřáky. Kouření v uzavřených místnostech je přísně zakázáno a v budovách je třeba využívat ke kouření speciálně vyhrazené prostory.


Bezpečnostní situace
Nový Zéland je civilizovanou a bezpečnou zemí. Násilné trestné činy jsou výjimečné. Je však třeba, aby turisté věnovali pozornost svým osobním dokladům i cenným předmětům a zásadně nenechávali tyto věci v autě či bez dozoru.

V centrech větších měst (hlavně Auckland) je třeba dát pozor na kapesní krádeže.

„Generální konzulát ČR v Sydney každoročně vyřizuje velký počet případů zcizení cestovních dokladů ze zaparkovaných aut. Doporučujeme proto uschovávat cestovní doklady na bezpečném místě.“

Internetové stránky o Novém Zélandu
Většinu odkazů na důležité internetové stránky věnované cestování na Nový Zéland lze nalézt na webových stránkách Generálního konzulátu ČR v Sydney www.mzv.cz/sydney (sekce Zajímavé odkazy).
Zpravodajství z Nového Zélandu lze nalézet např. na internetových stránkách New Zealand Herald (www.nzherald.co.nz ).

Víza

Držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu.

V souvislosti s případy nevpuštění občanů ČR na území Nového Zélandu Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na skutečnost, že existence bezvízové dohody není zárukou povolení vstupu na Nový Zéland. Čeští občané cestující v rámci bezvízového styku jsou při vstupu do země podrobeni hraniční kontrole a musejí splňovat následující požadavky:

· být v dobrém zdravotním stavu a být trestně bezúhonní,
· mít cestovní pas platný ještě nejméně tři měsíce po dni odcestování z Nového Zélandu,
· doložit, že mají k dispozici takové množství finančních prostředků, které jsou dostatečné k uhrazení nákladů spojených s pobytem (minimálně NZ$ 1.000 na každý měsíc pobytu na Novém Zélandu). Za patřičný doklad se považuje jedna z následujících forem: hotovost, cestovní šeky, kreditní karta s výpisem z bankovního účtu nebo potvrzení o převodu peněz do některé novozélandské banky,
· předložit zaplacenou zpáteční letenku nebo letenku do země, do které jsou oprávněni vstoupit,
· cestovat za účelem turismu nebo krátkodobého studia, tzn. že účelem pobytu je rekreace, návštěva přátel či rodiny nebo studium (kurz v délce maximálně tří měsíců).

MZV ČR upozorňuje české občany, že pro pobyt na dobu delší než 3 měsíce a pro pobyt za účelem zaměstnání nebo jiné výdělečné činnosti, neplacené práce nebo studia, je třeba si předem opatřit příslušná víza. S těmito žádostmi se lze obracet na New Zealand Immigration Service sídlící na adrese: New Zealand House, 80 Haymarket, London SW1Y 4TE, United Kingdom. Tel: +44 13 44 71 61 99. Bližší informace lze získat na internetové adrese : www.immigration.govt.nz/london nebo www.immigration.govt.nz , kde je umístěna také informace o programu Working Holiday Scheme, do kterého je ČR zapojena. Bližší informace lze rovněž získat na internetové stránce Generálního konzulátu ČR v Sydney na adrese www.mzv.cz/sydney .

Generální konzulát ČR v Sydney obdržel dopis od New Zealand Immigration s doporučením pro usnadnění cest těch občanů ČR, kteří cestují na Nový Zéland bez dostatečného množství finančních prostředků a náklady na krytí svého pobytu plánují doložit potvrzením od novozélandského sponzora. Z tohoto dopisu vyplývá, že není v možnostech imigrační služby při vstupu na Nový Zéland ověřit platnost a věrohodnost předloženého dokladu a přijmout ho tak jako důkaz o zajištění nákladů pobytu. V zájmu zabránění komplikací, které by občana ČR v tomto případě čekaly a které spočívají minimálně ve značném časovém prodlení při hraniční kontrole a v krajním případě i v odmítnutí předloženého potvrzení i z toho vyplývajícího odmítnutí vstupu, doporučuje novozélandská strana požádat si v těchto případech o návštěvnické vízum prostřednictvím výše uvedeného kontaktu. Vydávající úřad má možnost a kompetenci prověřit předkládané pozvání a po vydání víza se velmi minimalizuje možnost, že jeho držitel nebude na území Nového Zélandu vpuštěn.

Pro vstup do země není předepsáno žádné očkování, očkovací průkaz není vyžadován.

Obecná přihlašovací povinnost neexistuje.

Registrace turistů, přijíždějících na území Nového Zélandu, probíhá po příletu. Úředník ministerstva přistěhovalectví registruje návštěvníky po vyplnění formuláře New Zealand Arrival Card, v němž každý návštěvník uvádí kromě osobních údajů rovněž místo pobytu na Novém Zélandu a předpokládanou dobu pobytu. Pokud imigrační úředník shledá, že turista necestuje na Nový Zéland pouze za účelem rekreace či krátkodobého studia, nevystaví turistické povolení. Návštěvníkovi bude odepřen vstup do země a bude nucen odcestovat prvním možným letadlem.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotnictví na Novém Zélandu je na dobré mezinárodní úrovni, ceny lékařských služeb jsou však vysoké. Dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče mezi ČR a Novým Zélandem neexistuje. Je zcela nezbytné, aby turista před cestou na Nový Zéland uzavřel kvalitní pojistnou smlouvu na cestu a dobu pobytu v zahraničí.

Důležitá telefonní čísla:

policie-tísňové volání :111 bez poplatku
záchranná služba :111 bez poplatku
požárníci :111 bez poplatku