773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Mali Mali - transparent

za cenu - .Mali - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Místní měna nesmí být vyvážena, porušení nařízení je trestáno pokutou. Kontrolován je vývoz předmětů umělecké hodnoty. Exportní povolení může vystavit muzeum v Bamaku.

Na aktuální úpravu se doporučuje dotázat v souvislosti se žádostí o vízum.

Dokumenty

Ke vstupu do Mali je vyžadován platný cestovní pas a vízum.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Nedoporučuje se cestovat osamoceně a zajíždět na sever od spojnice měst Mopti-Ménaka, zvláště pak do okolí měst Kayes, Tombouctou, Gao, Kidal. V těchto oblastech by mohl hrozit banditismus. V případě nutné cesty do těchto končin je pak vhodné použít letadlo. V Bamaku je neradno vycházet po setmění sám. V celé zemi jsou rozšířené pouliční krádeže. Bezpečnostní situace však v Mali, kromě severu, zůstává vcelku přijatelná.

Mali (hlavní město Bamako) je stát západní Afriky. Úředním jazykem je francouzština. Turistická infrastruktura je omezená. Mali je zajímavá země, přírodně zahrnující oblasti od Sahary na severu až po lesnatou savanu na jihu. Důležitým turistickým cílem je země Dogonů (skalní města) na jihozápadě země.

Platební karty jsou přijímány zřídka, nejpraktičtější valutou je euro.

Další informace je možno získat na internetové adrese www.malinet.ml.

Víza

O vízum je možno požádat na Velvyslanectví Mali v Bonnu, příp. v Paříži, resp. i jinde. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Mali, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Očkování je povinné proti žluté zimnici, doporučuje se ochrana rovněž proti meningitidě, žloutence A a B a pro krátkodobý pobyt užívání antimalarik. Výskyt malárie je nejčastější od června do listopadu, je dobré používat repelenty.
Před cestou se doporučuje konzultovat lékařského specialistu.