773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Lesotho Lesotho - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 92 566 Kč - 97 760 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
Jižní Afrika total

Jižní Afrika total

Lesotho

10 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
JAR, Lesotho, Svazijsko, Mosambik a Kapské Město (Komfort)

JAR, Lesotho, Svazijsko, Mosambik a Kaps…

Lesotho

10 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Lesotho - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Do Lesotha je povolen bezcelní dovoz dárků v hodnotě nepřesahující 500 jihoafrických randů, dále 1 l vína nebo destilátu, 400 ks cigaret nebo 50 doutníků, 300 ml parfému. Je zakázán dovoz zbraní a pornografie.

Povinná směna valut v Lesothu není zavedena.

Dokumenty

Cestovní pas, jehož doba platnosti přesahuje délku pobytu v Lesothu, a platné vízum.

Pro cestování autem je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Lesotho je chudé, hornaté království s vysokým procentem nezaměstnanosti. Nadmořská výška se pohybuje od 1400 do 3500 metrů nad mořem, přičemž 75 % země tvoří vysoké hory.

Bezpečnostní situace je lepší než v JAR. Doporučuje se však dodržovat nezbytná bezpečnostní pravidla.

Síť čerpacích stanic pohonných hmot zdaleka nedosahuje úrovně v JAR ani hustotou, ani kvalitou poskytovaných služeb. Totéž platí i o silničním systému země. Nedoporučuje se používat vedlejší silnice, které jsou kamenité a prašné. V případě poruchy je pomoc velmi těžko dosažitelná. V Lesothu se jezdí vlevo.

Nedoporučuje se koupání ve stojatých vodách kvůli nebezpečí výskytu bilharzie. K pití používejte pouze balenou vodu. V Lesothu se nevyskytuje malarie, není třeba antimalarická prevence. Doporučuje se však očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B, žluté zimnici a tyfu. S ohledem na nadmořskou výšku se doporučuje důkladně chránit před intenzivním slunečním zářením. Vhodné jsou opalovací oleje a krémy pro vysokohorskou turistiku. Používání kvalitních slunečních brýlí je zde nutností.

Víza

Pro vstup do Lesotha je potřeba vízum. Víza vystavují zastupitelské úřady Lesothského království. Žádost o vízum lze podat na zastupitelském úřadu Lesotha v Římě:

Embassy of Kingdom of Lesotho
Via Serchio 8, 00198 Rome
Tel.: 003906-854 24 96, 854 24 19
Fax: 003906-854 25 27
e-mail: lesothoembassy.rome@tin.it, lesothoreception.rome@tin.it

Na hraničních přechodech se víza neudělují. Doporučuje se před cestou ověřit u výše uvedeného úřadu, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Úroveň zdravotnických zařízení v Lesothu je poměrně nízká. Doporučuje se tato zařízení vyhledat pouze v nejnaléhavějších případech. Potřebné léky a vybavení pro první pomoc by měli mít turisté s sebou, a to včetně injekčních stříkaček na jedno použití. Pokud to okolnosti dovolí, doporučuje se v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc v JAR. Vzhledem k tomu, že ČR nemá s Lesothem uzavřenou dohodu o bezplatné lékařské péči, doporučuje se před cestou uzavřít pojištění na úhradu léčebných výdajů v zahraničí.

Důležitá telefonní čísla:
policie 123
záchranná služba 121