773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Izrael Izrael - transparent

Nabízíme 68 ubytovacích kapacit za cenu 14 890 Kč - 68 890 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Izrael Jeruzalém

letecky
-
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.11.2018 5 dní Snídaně leteckyletecky 14 890 Kč Detail
Izrael To nejlepší z Izraele

letecky
Bratislava
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.11.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyBratislava 14 990 Kč Detail
 8.11.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyBratislava 14 990 Kč Detail
 15.11.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyBratislava 14 990 Kč Detail
Izrael ADDAR starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
3,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 390 Kč Detail
 16.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 390 Kč Detail
 17.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 390 Kč Detail
LM
FM
Izrael To nejlepší z Izraele - akce senior 50+ starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 16 980 Kč LM Detail
 9.11.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail
 15.11.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail
Izrael DAN BOUTIQUE JERUSALEM starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 17 790 Kč Detail
 16.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 17 790 Kč Detail
 17.8.2018 3 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 17 790 Kč Detail
Izrael Izrael - sedmidenní Jeruzalém
Hotel
letecky
Praha
Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 990 Kč Detail

další nabídky >

Izrael - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Deklarovat není třeba:
- oblečení, boty, kosmetiku pro vlastní potřebu;
- tvrdý alkohol do 1 l, víno do 2 l na osobu od 18ti let;
- tabák do 250 g na osobu od 18ti let;
- jiné předměty osobní spotřeby nebo dárky v hodnotě do USD 200;
- potraviny do 3 kg, pakliže váha jedné potraviny nepřesáhne 1 kg;
- psací stroj, osobní počítač, notebook, fotoaparát, filmovou kameru, videokameru, rádio, televizor, nahrávač, dalekohled, osobní šperky, hudební nástroj, gramofon, kočárek, vybavení pro kempování a sport, kolo a další obdobné předměty.

Deklarovat je třeba:
- předměty, jejichž hodnota přesáhne USD 200;
- nářadí, potápěcí výstroj, nový osobní počítač, novou videokameru, nové video a další obdobné nové předměty.

Tyto předměty je rovněž třeba vyvést a na některé složit zálohu, která se vrátí při odjezdu.

Je zakázáno dovážet do Izraele bez licence rostliny, zbraně, nezpracované maso, nezpracované materiály, padělanou měnu nebo dokumenty, nože a nožíky (neslouží-li pro vlastní potřebu) aj.

Domácí zvíře lze do Izraele přivézt, pokud je alespoň tři měsíce staré. Nelze přivézt psa nebezpečné rasy, jako např. bulteriér, pitbul, rotvajler aj. Psi musí být vybaveni čipem a všechna domácí zvířata musí mít potvrzení o očkování proti vzteklině ve lhůtě ne delší než jeden rok a ne kratší než 30 dní před příjezdem do Izraele.

Osobní vozidla pro vlastní potřebu dovážet lze. Cizinec může zakoupit v Izraeli osobní vozidlo bez daně s podmínkou, že je s sebou odveze, a to ne dříve než rok po jeho zakoupení.

Starožitnosti lze vyvážet jen na základě povolení Úřadu pro starožitnosti (Israeli Antiquities Autority).

Více informací viz užitečné odkazy.

Vrácení DPH
Vrácení DPH lze nárokovat za splnění následujících podmínek: hodnota zboží přesáhne USD 100, zboží je pořízeno pro osobní užití v obchodě autorizovaném daňovým úřadem a nejedná se o alkohol, tabák, ani potraviny. Zboží musí být předloženo ke kontrole, a to v uzavřeném sáčku zabaleném v obchodě.

Více informací viz užitečné odkazy.

Užitečné odkazy:
Informace o clech a vrácení DPH: http://ozar.mof.gov.il/customs/eng/mainpage.htm (link)
Informace o dovozu zvířat: http://ozar.mof.gov.il/customs/eng/pets.htm (link)

Dokumenty

Cestovní pas musí být platný minimálně dalších šest měsíců ode dne vstupu.

Některé arabské a islámské státy nevpustí na své území držitele pasů, ve kterých jsou vyznačena izraelská razítka. Při pasové kontrole můžete požádat, aby byla razítka otištěna na lístek mimo pas. Obdobně Izrael nemusí vpustit do země držitele pasů, ve kterých jsou vyznačena razítka některých arabských a islámských států. Toto se netýká Egypta a Jordánska, se kterými má Izrael uzavřeny mírové smlouvy.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Pro aktuální hodnocení bezpečností situace a doporučení věnujte pozornost kapitole „Doporučení pro cesty“ na webových stránkách MZV ČR a Velvyslanectví ČR v Tel Avivu. Tato informace je podle potřeby aktualizována. Bezpečnostní situaci nelze spolehlivě předvídat s delším časovým odstupem, vždy je třeba vzít v úvahu aktuální stav.

Při pobytu v Izraeli doporučujeme mít při sobě kontakt na stálou konzulární službu, která poskytne pomoc občanům ČR v případě nouze a zodpoví dotazy týkající se bezpečnostní situace.

Spojení z místní sítě: 052 294 7698
Spojení ze sítě ČR: 00 972 52 294 7698

Při cestování se skupinou doporučujeme mít při sobě kontakt na průvodce/delegáta.

Kriminalita není v Izraeli výjimečně vysoká, doporučuje se běžná obezřetnost. K vykradení automobilu nedochází často, ale terčem se stávají automobily z půjčoven. Doporučujeme proto nenechávat ve voze žádné osobní doklady a cennosti.

Dojde-li ke ztrátě nebo odcizení pasu, Velvyslanectví ČR v Tel Avivu vystaví na počkání náhradní cestovní doklad. Slouží především k návratu do ČR a jeho časová platnost je omezená s ohledem na dobu pobytu v zahraničí. Doporučujeme mít během cesty při sobě kopii pasu a pasové fotografie, neboť při podání žádosti o náhradní cestovní doklad se vyžaduje doložit jakoukoli dostupnou formou svou totožnost a předložit dvě pasové fotografie. Odcizení pasu je třeba nahlásit na nejbližší pobočce policie a zprávu rovněž předložit při podání žádosti. Poplatek za vystavení náhradního cestovního dokladu činí 400 Kč (cca 80 NIS).

Ocitnete-li se v Izraeli bez prostředků, je nejrychlejším řešením zaslání peněz do Izraele prostřednictvím služeb Western Union, která má hustou síť v Izraeli i v ČR, nebo prostřednictvím Money Gram. Obě organizace zřizují své pobočky na poštách a ve směnárnách.

Bezpečností kontroly před odbavením na mezinárodním letišti Ben Gurion jsou zdlouhavé a velmi přísné. Doporučujeme dostavit se na letiště s dostatečným, minimálně dvouhodinovým časovým předstihem.

Upozorňujeme též, že v Izraeli je trestná nejen výroba a distribuce drog, ale i jejich držení pro osobní potřebu. Hazardní hry a kasina jsou v Izraeli zakázána.

Doprava
Od pátku odpoledne do sobotního západu slunce v Izraeli nefunguje veřejná doprava. Automobilismus je v Izraeli rozvinutý. Síť čerpacích stanic je hustá. Prodávají se všechny druhy benzínu včetně bezolovnatého. Dálniční poplatky neexistují a mýtné se vybírá pouze na dálnici č. 6. Motorová vozidla musí být pojištěna pro případ škody způsobené třetí straně (uznávaná je zelená karta). V Izraeli je rozsáhlá síť autopůjčoven, při zapůjčení auta se vyžaduje mezinárodní platební karta a předložit lze řidičský průkaz vydaný v ČR platný v EU. Autobusová síť je rovněž hustá.

Užitečné odkazy:
MZV Státu Izrael: www.israel-mfa.gov.il (link)
Ministerstvo cestovního ruchu Státu Izrael – www.goisrael.com (link)
Turistické informace: www.infotour.co.il , tourism.index.co.il, www.tripadvisor.com, www.inisrael.com (link)
Doprava z/na mezinárodní letiště Ben Gurion: http://www.iaa.gov.il/Rashat/en-US/Airports/BenGurion/InformationforTravelers/TransportationToandFromtheAirport/ (link)

Víza

Obecné podmínky
Vízum se nevyžaduje, pakliže pobyt nepřesáhne tři měsíce a je nevýdělečné povahy. Pro krátkodobé turistické pobyty není tedy potřeba vízum. Víza pro ostatní účely (krátkodobé výdělečné a dlouhodobé) jsou nutná a informace lze získat na Velvyslanectví Izraele v Praze.

Povinnost opatřit si vízum se týká i dobrovolné práce, např. v kibucu. Předkládá se zvací dopis příslušného kibucu (mošavu, zprostředkovatelské agentury aj.) znějící na jméno žadatele a potvrzený Ministerstvem vnitra Státu Izrael. Bližší informace poskytne Velvyslanectví Izraele v Praze.

Nedoporučuje se snažit se získat pracovní povolení v Izraeli. Tento postup je nelegální. Rovněž se nedoporučuje při vstupu do země za účelem práce předstírat zájem o turistiku – bývá to ve většině případů odhaleno. V případě zájmu o práci nebo dobrovolnictví v Izraeli je nutno postupovat výhradně podle pokynů příslušných izraelských úřadů, nikoli na základě „pomoci“ zprostředkovatelských agentur či jinak.

V poslední době se vyskytly případy, kdy Izrael nedovolil vstoupit na své území osobám, které zde v minulosti pracovaly v oblasti zemědělství, průmyslu, stavebnictví, pečovatelství a dalších služeb a od tohoto pracovního pobytu neuplynulo více než jeden rok. Omezení se vztahují i na rodinné příslušníky osob, které jsou v Izraeli legálně zaměstnány. V těchto případech doporučujeme zkontrolovat před cestou svůj statut na Velvyslanectví Izraele v Praze, nebo se obrátit na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu.

Izrael omezuje vstup osob palestinského původu na své území. Při cestě na Západní břeh občané ČR palestinského původu zpravidla nemohou využívat Ben-Gurionovo mezinárodní letiště, mohou překračovat hranice s Jordánskem přechodem Allenbyho most. Velvyslanectví ČR v Tel Avivu ve většině případů nemůže úspěšně intervenovat, není-li cesta přes Ben-Gurionovo letiště izraelskými úřady povolena.

Vstupní kontrola
Při vstupní pasové kontrole proběhne bezpečnostní pohovor, při kterém se žádá zodpovědět dotazy týkající se nadcházejícího pobytu (účel, místo, doba, příbuzní nebo známí v Izraeli/Palestinských autonomních územích), případně předchozího pobytu apod. V některých případech se také vyžaduje doložit finanční prostředky pro pobyt, zpáteční letenku a jiné doklady k pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena. V případě, že turista přijíždí individuálně, aniž by měl zajištěné ubytování, považuje se za dostatečnou částka cca 70-80 USD na osobu na den.

Není-li cestující schopen uspokojivě vysvětlit účel cesty a její materiální zajištění nebo vyvstanou bezpečnostní otázky, může být podroben dalšímu pohovoru nebo mu může být vstup do země znemožněn a nejbližším leteckým spojením může být poslán zpět do ČR. V takových případech máte právo kontaktovat konzula na tel. čísle 00 972 (0)52 294 7698.

Pohraniční policie při vstupu vyznačí do cestovního pasu dobu, po kterou může osoba v Izraeli pobývat. Běžně jsou to tři měsíce, ale délka pobytu může být i zkrácena podle vyhodnocení pohovoru a předložených dokumentů. Plánujete-li přesto pobývat v Izraeli delší dobu, než byla do pasu vyznačena, je možné požádat o její prodloužení na jedné z následujících poboček Ministerstva vnitra Státu Izrael.

Jeruzalém – 1 Shlomzion Hamalka 02-629 0239
Tel Aviv – 125 Menachem Begin 03-763 2534
Haifa – 15 Pal-Yam 04-863 3333
Eilat – Hatamarim City Center 08-638 1333
Tiberias – 23 Zaki Elkhadif 04-672 9111

Pro turisty není vyžadována přihlašovací povinnost.

Cestování letadlem
Mezinárodní letiště Ben Gurion leží při dálnici mezi Tel Avivem a Jeruzalémem, přičemž vzdálenost do Tel Avivu je cca 20 km a do Jeruzaléma cca 50 km. Z/na letiště funguje vlakové a autobusové spojení, doprava je dále možná hromadnými nebo individuálními taxi. Taxi služba je provozována pod dozorem a vozy jsou vybaveny taxametry. V letištní hale pro vyzvednutí zavazadel můžete u pultu Ministerstva turistiky požádat o mapu Izraele a brožury. V menší míře funguje pro mezinárodní lety i letiště Uvda v jižním Izraeli.

Cestování po souši
Do Izraele lze vstoupit přes tři hraniční přechody, dva z Jordánska – přechod King Hussein (severní Izrael, oblast Galileje) a přechod Arava (jižní Izrael, oblast města Eilat) a jeden z Egypta – přechod Taba (oblast města Eilat). Informace poskytnou též velvyslanectví ČR v Ammánu (link) a v Káhiře (link).

Na Západní břeh se vstupuje z Jordánska přes přechod Allenbyho most. Tento přechod není určen pro běžný turistický provoz. Vstoupit z Egypta do pásma Gazy lze teoreticky přes přechod Rafáh, ten je ale dlouhodobě uzavřen v kontextu politicko-bezpečnostní situace a Ministerstvo zahraničních věcí občanům ČR cestování do pásma Gazy vůbec nedoporučuje.

Při vstupu přes uvedené hraniční přechody se platí nominální poplatek.

Přechody s Libanonem a Sýrií jsou uzavřeny.

Užitečné odkazy:
Velvyslanectví Státu Izrael v Praze: prague.mfa.gov.il (link)
Izraelská správa letišť: www.iaa.gov.il (link)

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotnictví je v Izraeli vyspělé a též drahé. ČR nemá s Izraelem uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče, uzavření cestovního zdravotního pojištění je rozhodně nutností.

Pro Izrael se nevyžaduje žádné očkování. Doporučuje se zvážit očkování proti hepatitidě A. Obecně platí, že je třeba chránit se před sluncem, pít dostatečné množství vody a dbát na důkladné omytí ovoce a zeleniny.

Důležitá telefonní čísla:
První pomoc – 101
Policie – 100
Požární služba – 102