773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Gruzie Gruzie - transparent

Nabízíme 15 ubytovacích kapacit za cenu 19 990 Kč - 86 294 Kč.

Výsledky hledání
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 31.8.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 19 990 Kč Detail
 7.9.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 19 990 Kč Detail
 14.9.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 19 990 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.9.2018 10 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 26 570 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.9.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 27 900 Kč Detail
FM
Gruzie Tajemná a bájná Gruzie
Hotel
letecky
Praha
Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.5.2019 6 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 27 918 Kč FM Detail
LM
Gruzie Gruzie a Arménie - země jižního Kavkazu starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Dle programu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyVídeň 29 990 Kč LM Detail
 15.9.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 29 990 Kč LM Detail
LM
Gruzie To nejlepší z Gruzie starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Dle programu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 11 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 29 990 Kč LM Detail

další nabídky >

Gruzie - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Gruzínské zákony neomezují vývoz a dovoz valut či místní měny (lari). Při vývozu většího množství valuty v hotovosti však někdy gruzínská celní služba požaduje potvrzení o nabytí. Pro vývoz uměleckých předmětů (jakékoliv hodnoty) a předmětů z drahých kovů je nutné povolení Ministerstva kultury Gruzie. Sezónně platí zákaz dovozu mléčných a masných výrobků do země. Vývoz a dovoz alkoholu a tabákových výrobků je omezen podobným způsobem jako v zemích schengenského prostoru.

Vzhledem k tomu, že se výše zmíněné předpisy mohou měnit, doporučujeme občanům České republiky informovat se o aktuální situaci na zastupitelských úřadech Gruzie v zahraničí.

Dokumenty

Platný cestovní pas.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Území „vnitřní Gruzie“ (tj. bez separatistických regionů Abcházie a Jižní Osetie a přilehlých hraničních pásem) je po srpnových událostech z roku 2008 poměrně bezpečné, avšak stav věcí se může rychle měnit, proto Velvyslanectví ČR ve Tbilisi doporučuje ověřit aktuální bezpečnostní situaci těsně před cestou. Zároveň Velvyslanectví prosí občany ČR mířící do Gruzie, aby se před cestou registrovali na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR v systému DROZD (dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí), popř. zasílali své kontaktní informace (jméno a příjmení, datum narození, číslo pasu, kontaktní e-mail a telefon + přibližný plán pobytu v Gruzii, popř. Arménii) na následující e-mailové adresy: tbilisi@embassy.mzv.cz, czechembassy@gol.ge

Vstup zahraničních turistů z Gruzie do oblasti Abcházie a Jižní Osetie je v současné době velmi komplikovaný a bez souhlasu centrálních gruzínských úřadů v Tbilisi (ministerstvo vnitra, policie) prakticky nemožný. Velvyslanectví ČR v Tbilisi vstup na tato území NEDOPORUČUJE. Kromě vlastního území „republik“ kontrolovaných separatistickými režimy, jsou mimo správu centrálních úřadů v Tbilisi také následující obce, v nichž navíc hrozí zvýšené bezpečnostní riziko: Achalgori, Kurta, Eredvi, Ažhara a dále vesnici Perevi v okresu Sačchere. Ve všech výše zmíněných separatistických oblastech NEMŮŽE Velvyslanectví ČR ve Tbilisi v případě nouze poskytnout občanům ČR žádnou efektivní pomoc.

Hraniční přechody mezi separatistickými oblastmi Abcházie/Jižní Osetie a Ruskou federací nejsou Gruzií uznány, proto Gruzie jejich případné použití kvalifikuje jako trestný čin, za který hrozí citelné tresty včetně odnětí svobody.

Jediný legální hraniční přechod mezi Ruskem a Gruzií „Zemo Larsi“ (Věrchnij Lars) – Kazbegi (Stepantsminda) byl do 1. března 2010 uzavřen; nyní je otevřen, avšak pouze pro občany Společenství nezávislých států a Gruzie, tj. turisté ze zemí EU, včetně České republiky, jej využívat nemohou.

V minulosti patřilo několik oblastí Gruzie k rizikovějším, zejména pokud jde o kriminalitu, nyní se situace postupně zlepšuje. Stále je však třeba dbát zvýšené opatrnosti při pobytu v odlehlejších, zejména horských oblastech, při nočních přesunech apod. Vzhledem k nedávným případům nočních přepadení ve Svanetii nedoporučuje Velvyslanectví ČR ve Tbilisi v této oblasti noclehy ve stanech, na nechráněných místech a v nedostatečné vzdálenosti od přilehlých osad. Při používání automobilu je třeba vždy nechávat auto na hlídaném parkovišti. Velvyslanectví doporučuje v horských oblastech Gruzie vždy využívat služeb místních průvodců a služeb ubytovacích zařízení. V případě nouze lze přivolat policejní hlídku – tel. linka 022.

Občané Gruzie se k českým občanům chovají velice přátelsky, nesnášejí však útoky na osobní hrdost a čest (ať už jsou domnělé či skutečné). V takovýchto případech si mohou počínat nevypočitatelně až agresivně.

Jídlo a potraviny zakoupené v restauracích střední a vyšší úrovně a supermarketech jsou nezávadné (je však třeba dávat pozor na záruční dobu výrobku). Celoročně se nedoporučuje pít nepřevařenou vodu z vodovodu.

Víza

Gruzie zrušila vízovou povinnost pro občany ČR s platností od 15. června 2005. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Gruzie bez víza po dobu do 90 dnů, a to při cestách s nevýdělečným i výdělečným účelem. Po příjezdu do Gruzie nepodléhá turista přihlašovací povinnosti.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u gruzínských zastupitelských úřadů v zahraničí, zda se podmínky přicestování nezměnily.

Velvyslanectví Gruzie v České republice sídlí na následující adrese: Na Zátorce 13, Praha 6 tel: (+ 420) 233 311 751/752/749, fax: (+420) 233 383 291

e-mail: prague.emb@mfa.gov.ge

Internetová stránka: www.czech.mfa.gov.ge

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Lékařská záchranná služba 03
Policie 022
Hasiči 220001, 931221
Informace 09