773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Filipíny Filipíny - transparent

Nabízíme 42 ubytovacích kapacit za cenu 32 382 Kč - 95 290 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
Náš tip
Coco Beach Resort

Coco Beach Resort

Filipíny » Mindoro

518 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Costabella Tropical Beach

Costabella Tropical Beach

Filipíny » Cebu

492 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Coco Grove Beach Resort

Coco Grove Beach Resort

Filipíny

492 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Filipíny - relax na ostrově Mindoro

Filipíny - relax na ostrově Mindoro

Filipíny » Mindoro

7 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Maribago Bluewater Beach Resort

Maribago Bluewater Beach Resort

Filipíny » Cebu

492 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Filipíny aktivně a ekonomicky

Filipíny aktivně a ekonomicky

Filipíny

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >

Filipíny - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Při příletu je nutné vyplnit celní deklaraci. Dovolen je bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby, šatů, šperků a parfémů v přiměřeném množství, 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 litrů alkoholu. Dovoz ovoce, živočichů či produktů organického původu je třeba uvést v celní deklaraci.Striktně je zakázáno dovážet drogy (tresty doživotí), zbraně a pornografické materiály.Dle nařízení filipínské Centrální banky je každý cizí státní občan, návštěvník Filipínské republiky, povinen deklarovat na speciálním formuláři dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10 000,-USD (nebo ekvivalent této částky v jiné měně). Vyplněný formulář je nutno podat u celního úřadu na hraničním přechodu. Nedodržení tohoto nařízení je trestné. Dále je zakázáno dovážet, vyvážet nebo elektronicky převádět ze země bankovky, mince, šeky či jiné ceniny v množství přesahujícím 10 tisíc pesos.Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

Služby jsou na Filipínách na relativně dobré úrovni. Při službách hotelů mezinárodní kategorie je třeba počítat s vyšší cenovou hladinou než v ČR. Ceny se liší rovněž podle lokalit, v závislosti na ročním období (sezóna vrcholí o vánočních a velikonočních svátcích) , apod.

Dokumenty

Pro vstup občanů České republiky se vyžaduje platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců nad předpokládanou dobu pobytu na Filipínách.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

!!! Doporučujeme prověřit také aktuální zprávy v rubrice "Aktuální doporučení a varování" na webu MZV ČR !!!

Velvyslanectví ČR v Manile nedoporučuje cesty do jižních oblastí Filipín, kde žijí muslimské menšiny, především do jihozápadních oblastí ostrova Mindanao, tj. poloostrov Zamboanga, North Kotabato, Lanao del Norte, Iligan City a ostrovy Basilan, Sulu a Tawi-Tawi. Zároveň se na celých Filipínách doporučuje dbát zvýšené opatrnosti na místech, kde se vyskytuje větší množství lidí a kde se scházejí cizinci, např. obchodní centra, letiště, přístavy, místa modliteb, atp....

Hlavními turistickými centry jsou ostrovy jižně od hlavního města, př. Cebu, Palawan, Mindoro, Boracay. Pokud jde o běžnou kriminalitu, ta je obdobná jako ve světových metropolích. V hlavním městě Manile se doporučuje zvýšená opatrnost v nočních hodinách (časté jsou incidenty s řidiči taxíků) a je třeba se vyhnout chudinským čtvrtím. Při používání veřejné dopravy, především autobusů a tzv. jeepen, může dojít k ozbrojenému přepadení.

Filipínské klima je vlhké a tropické. Průměrné denní teploty se pohybují v rozmezí 28 - 37 C. Nejvyšší teploty jsou od dubna do května v období sucha a nejnižší od prosince do února. Od června do listopadu je deštivé období, kdy spadne až 500 mm srážek měsíčně a vlhkost vzduchu často dosahuje až 100 %.

Konzumace alkoholu na veřejnosti je - mimo vyhrazené restaurační zařízení – zakázána.

Z cizích měn se doporučuje přivézt USD. Ne všechny banky a směnárny vymění jiné měny. Výměnu je lépe provádět i přes případně méně výhodný kurz v bankách, oficiálních směnárnách a v hotelích. Některé hotely neakceptují osobní šeky, pouze šeky cestovní. Platební a kreditní karty jsou běžné.

Při cestování mimo Manilu lze použít vnitrostátní leteckou přepravu, dálkové klimatizované autobusy nebo lodní dopravu, všechny tyto prostředky s sebou nesou - podobně jako v ostatních zemích regionu - určitá rizika.

Upozornění ohledně filipínských leteckých společností: 30. března 2010 rozhodla Evropská komise v Bruselu o zařazení všech aerolinií provozovaných pod filipínským Úřadem pro civilní letectví (CAAP) na seznam společností, které nesplňují bezpečnostní standardy a z tohoto důvodu nemají také povolen vstup do vzdušného prostoru Evropské Unie. Zákaz vstoupil v platnost dne 1. dubna 2010.

Toto rozhodnutí bylo vydáno poté, co Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) vydala v říjnu 2009 prohlášení o Významném bezpečnostním znepokojení, které se týkalo dozoru vykonávaným filipínským Úřadem pro civilní letectví a rovněž po předchozím snížení stupně bezpečnosti filipínských aerolinií americkým federálním úřadem pro letectví (US Federal Aviation Administration, FAA). Více informací lze nalezt na adrese. http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_en.htm

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Občané ČR mohou cestovat na Filipíny za účelem turistiky bez víz, pokud doba jejich pobytu nepřesáhne 21 dnů. Při turistických cestách nad 3 týdny či cestách za jiným účelem je třeba požádat o vízum na Velvyslanectví Filipín v Praze.

Před příletem do Manily se v letadle vyplňuje statistická karta, tzv. arrival card. Přihlašovací povinnost není zavedena. Pobyt zaregistruje imigrační úředník při vstupu.
Při odletu se platí odletová daň ve výši 750,- PHP (výše se může změnit, platebními kartami platit nelze).

Děti mladší 15ti let, které na Filipíny přijíždějí bez doprovodu alespoň jednoho rodiče/zákonného zástupce a nemají zde rodiče, nebo nejsou filipínského původu, potřebují ke vstupu do země dokument „Prominutí odepření vstupu“ – „Waiver of Exclusion Grounds“ (WEG).
O tento dokument je možné zažádat na letišti nebo v přístavu po příjezdu do země. Dokumenty potřebné k jeho vydání jsou pas, vyplněná žádost o WEG, ověřený souhlas alespoň jednoho rodiče/zákonného zástupce, ověřená kopie rodného listu, kopie letenky a statistické karty a zaplacení poplatku ve výši 3 120 PHP (přijímají se pouze filipínská pesa). Souhlas rodiče/zákonného zástupce a rodný list musejí být superlegalizovány Velvyslanectvím Filipín v Praze. Filipínské velvyslanectví v Praze rovněž poskytne podrobné informace k formuláři žádosti o WEG a formátu souhlasu rodiče/zákonného zástupce. Vydání WEG trvá přibližně 3 dny. Po dobu vyřizování zůstává pas žadatele na imigračním oddělení v místě vstupu do země.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje občanům, jichž by se tato podmínka měla týkat, aby si před cestou ověřili aktuální informace u Velvyslanectví Filipín v Praze nebo Velvyslanectví ČR v Manile.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotní péče je v hlavním městě na dobré úrovni, ovšem relativně drahá. Cizinci si veškeré náklady léčby a ošetření hradí sami. Doporučuje se uzavřít zdravotní pojištění před odjezdem z ČR. V Manile lze doporučit tyto nemocnice:

Makati Medical Center, 2 Amorsolo St., on the corner of Dela Rosa St., Makati, tel.: (+ 63 2) 815 9911, záchranná služba nemocnice: (+63 2) 888 8999,
St. Luke's Medical Center, 279 E. Rodriguez Sr. Boulevard, Quezon City, 1102 Philippines tel. (+632) 723-0101 | (+632) 723-0301, pohotovost (+632) 725-2328.
The Medical City, Ortigas Avenue, Pasig City, tel. (+632) 635 6789 nebo 631 8626, pohotovost (+ 632) 631 6289
Asian Hospital, 2205 Civic Drive, Filinvest Corporate City, Alabang, Muntinlupa, tel. (+632) 771 9000 až 9002, pohotovost (+632) 876 5739 až 41.

V případě, že se turisté při návštěvě Filipín hodlají potápět, doporučujeme uzavřít nejvyšší pojistku (pokrývající přepravu vrtulníkem), neboť adekvátní zdravotní péče je většinou k dispozici pouze v Manile. V případě zranění je třeba zajistit přepravu záchrannou leteckou službou. Kontakt: SOS Philippines, 28th floor, West Tower, Philippine Stock Exchange Center, Exchange Road, Ortigas Center, Pasi City, tel. 224 hodin denně ( +632) 687 0909+tel. (24 hodin) +63 2 684 0909.
Voda na Filipínách není pitná, je nutné ji kupovat .

Důležitá telefonní čísla
záchranná služba a rychlá policejní asistence (Emergency Network Philippnies-ENP) 117
Filipínská národní policie 7230401, 7253245
hasiči 8162553 nebo 818 5150
informace o telef. číslech 187