773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Dominika Dominika - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 74 990 Kč - 74 990 Kč.

Výsledky hledání
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.3.2019 16 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 74 990 Kč Detail

další nabídky >

Dominika - užitečné informace

Dokumenty

Čeští občané mohou pobývat na Dominice bez víz až po dobu 21 dnů. Ke vstupu je požadován pas s platností nejméně 6 měsíců, zpáteční letenka (resp. lodní lístek)

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Dominika je ostrovní rozvojová země. Turistická infrastruktura není příliš rozsáhlá. Úroveň zločinnosti je běžná pro Karibskou oblast. Na pláži doporučujeme neponechávat cenné věci o samotě.
Na ostrovech je omezená možnost použití bankovních karet. Doporučujeme hotovost v USD.

Na Dominice se jezdí vlevo. Existuje poměrně dobrá síť komunikací. Existuje možnost pronájmu auta, nicméně nejefektivnější způsob dopravy je taxislužba. Je možné se prokazovat mezinárodním řidičským průkazem. Na základě českého řidičského průkazu mohou dominické autority vystavit přechodný řidičský průkaz.

Plážové oblečení doporučujeme používat jen u bazénů a na pláži. Je zakázáno nosit kamuflážované oblečení připomínající vojenské uniformy. Při fotografování místních obyvatel je záhodno získat jejich předchozí souhlas.

Podnebí je tropické. Období dešťů je od června do října, což je také období nejvyšších teplot. V tomto období je zvýšené riziko výskytu hurikánů.

Další informace možno nalézt na: www.dominica.org.uk www.ndcdominica.dm
-------------------------


Návštěvníci Dominiky by měli být informováni o možnostech globálních rizik, vyplývajících z náhodných mezinárodních teroristických útoků proti civilním cílům, zejména v místech hojně navštěvovaných turisty. Mohou být zaznamenány i případy krádeží a běžné pouliční kriminality. Bezpečnostní situace se může rychle měnit, proto se doporučuje konzultovat situaci před cestou na:

British Foreign and Commonwealth Office
telefon: 0845-8502829,
webové stránky: http://fco.gov.uk

US Department of State
webové stránky: http://travel.state.gov./travel

Období uragánů postihuje Dominiku obvykle od června do listopadu.

Peněžní jednotka: východokaribský dolar ECS 2,70/1 USD

Hlavní svátky:
1. ledna – Nový rok
1. května – Svátek práce
2. července – Den Caricomu
1. pondělí v srpnu – Bankovní svátek
3.-4. listopadu – státní svátek – Den nezávislosti
25.-26. prosince – Vánoční svátky


Internetové informační zdroje:

foreigntrade1@cwdom.dm – Ministerstvo zahraničních věcí (obchod)
foreignaffairs@cwdom.dm – Ministerstvo zahraničních věcí
minhealth@cwdom.dm – Ministerstvo zdravotnictví
mintour@cwdom.dm – Ministerstvo turistiky
dhta@cwdom.dm – Hotelová a turistická asociace

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Na cestu českých státních příslušníků do 21 dní jejich pobytu se nevyžaduje vízum, ale cestovatelé musí mít zpáteční letenku nebo lodní lístek.
Při pobytu delším než 21 dnů se musí návštěvníci Dominiky obrátit na Immigration Department Police Headquarters v Roseau se žádostí o vízum a legalizaci pobytu.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Podmínky využívání místní zdravotní péče českými občany a občany EU
Návštěvníci teritoria si platí zdravotní péči a služby, proto se doporučuje, aby zahraniční cestovatelé byli vybaveni mezinárodním lékařským pojištěním.
Očkování: očkování proti žluté zimnici je povinné pro všechny osoby starší 1 roku, které přijíždějí z infikovaných oblastí. Registr zemí, kde existuje riziko nákazy je uveden v databázi WHO (World Health Organisation) Česká republika na tomto seznamu není uvedena, tudíž občané ČR přijíždějící přímo z ČR nemusí být očkováni. Pokud však cestují na Dominiku z rizikových oblastí (dle WHO jsou to Bolívie, Brazílie, Ekvádor, Kolumbie, Peru) je nezbytné se nechat při cestě na Dominiku očkovat.
Ve venkovských oblastech je riziko nákazy tyfem a obrnou.
--------------------

Pro všechny případy naléhavé potřeby: 999