773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Černá Hora Černá Hora - transparent

Nabízíme 110 ubytovacích kapacit za cenu 1 622 Kč - 88 901 Kč.

Destinace:

Výsledky hledání
LM
FM
Černá Hora » Budvanská riviéra Slovenska Plaža starstarstar
Hotel
letecky, autobus, vlastní
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hodnocení:
3,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
  • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
 2.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
 3.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
LM
Černá Hora » Ulcinjská riviéra Apartmány Doni Holiday starstar
Apartmány
vlastní
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč-5 % LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč-5 % LM Detail
LM
Černá Hora » Barská riviéra Utjeha - vila Perla
Vila
vlastní
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.8.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč LM Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč-15 % LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč LM Detail
Černá Hora » Budvanská riviéra Apartmány vybrané - Budva
Apartmány
letecky, autobus, vlastní
Praha
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
 15.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
 16.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
LM
Černá Hora » Budvanská riviéra Sentido Tara starstarstarstar
Hotel
letecky, autobus, vlastní
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Bratislava
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
 8.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
 9.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
LM
Černá Hora » Ulcinjská riviéra Prag starstarstar
Apartmány
vlastní
-
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč-15 % LM Detail
 8.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč-24 % LM Detail
 15.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč-24 % LM Detail

další nabídky >

Černá Hora - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Na hraničním přechodu při vstupu na území Černé Hory je potřeba celním orgánům deklarovat dovážené valuty, pokud jejich výše překračuje 2.000,- Euro, a požadovat vydání písemného potvrzení. V opačném případě hrozí zabavení valut držených při výstupu z Černé Hory. Šance na vrácení zabavených valut je poměrně malá. ZÚ Bělehrad ani KJ CR Podgorica zde nemůže zajistit efektivní pomoc, jelikož nedeklarování valut je porušením platných právních norem.

Od roku 2008 je na základě Zákona o bezpečnosti potravin zakázán cizincům dovoz některých potravin na území Černé Hory. Povolen je pouze dovoz potravy pro výživu dětí a dětská strava, která je pro děti nezbytná ze zdravotních důvodů a to pod podmínkou, že je zajištěn příslušný způsob uchovávání. Tyto potravinářské výrobky musí mít jasně vyznačen datum spotřeby a nepoškozený obal, kromě těch, které jsou používány během cesty. Lze rovněž dovážet sušené ovoce, sušenou zeleninu, sušené houby, nemletou kávu, koření a čaje do celkové hmotnosti 1 kg. Dovoz tekutin je omezen na max. 1 litru alkoholu v originálním balení na osobu a další tekutiny max. do 2 litrů. Voda v originálním balení může být dovezena v množství max. 5 litrů. Ostatní potraviny v originálním balení do výše max 1 kg mohou být dovezeny po nahlášení celním úředníkům. Tato opatření platí i v případě tranzitování přes území Černé Hory!
Na všech hraničních přechodech musí být vyvěšeny příslušné vyhlášky o omezení dovozu potravin, stejně jako o placení tzv. „ekologické taxy“.
Ekologická taxa se platí při vstupu na území Černé Hory a má platnost 1 rok. Výše taxy závisí na počtu sedadel ve voze. Taxa ve výši 10 EUR se platí za vozidlo do 10 míst k sezení (i když nejsou obsazeny). Vozidla s počtem sedadel vyšším než 9 a jejichž max. hmotnost nepřevyšuje 5t platí taxu ve výši 30 EUR. Taxa 50 EUR se platí za vozidla s vyšším počtem míst než 9 a s hmotností na 5t. Kamiony platí ekotaxu ve výši 150 EUR.
Na území Černé Hory lze bezcelně lze dovézt zboží pro osobní potřebu, a to v množství odpovídajícím době pobytu na území Černé Hory a účelu cesty. Povinná směna valut není vyžadována. Na hranicích Černé Hory většinou není třeba prokazovat dostatek finančních prostředků pro pobyt.Na hraničním přechodu je třeba přihlásit a nechat si vystavit doklad k radiostanici instalované ve vozidle. Zakázán je dovoz omamných a psychotropních látek a jedů.

Dovoz zvířat je možný po předložení mezinárodního očkovacího průkazu a veterinárního potvrzení o tom, že místo předchozího pobytu zvířete není postiženo některou z infekčních nemocí. Toto potvrzení nesmí být starší 90 dnů

Dokumenty

K cestě do Černé Hory lze využít bud platný cestovní pas nebo jiný doklad. Černohorská vláda navíc občanům České republiky vstup na své území i na základě předložení občanského průkazu občana ČR. Čeští občané tak mohou vstupovat a tranzitovat přes Černou Horu do 30 dnů s platným občanským průkazem nebo jiným dokladem, na základě kterého lze jednoznačně potvrdit jejich identitu a občanství. Tento doklad lze fakticky použít jako cestovní doklad (na základě článku 14, odstavec 2 Zákona o cizincích, Služební list CG č. 82/08 a na základě článku 18 Nařízení o vládě CG, viz Služební list CG, č. 80/08). S ohledem na skutečnost, že jde o jednostranné opatření jiné strany, nemůže Česká republika nést odpovědnost za aplikaci tohoto jednostranného opatření, popřípadě za komplikace, které by mohly vzniknout při vstupu nebo pobytu na černohorském území. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto nadále doporučuje při cestách do Černé Hory použít platný cestovní pas.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Bezpečnostní situace v Černé Hoře je poměrně dobrá. Úroveň obecné kriminality je relativně nízká.

Při cestách je ovšem zapotřebí zvláště dodržovat všeobecně platná pravidla, tzn. cestovat pokud možno za dne, v noci nezastavovat na odlehlých parkovištích, využívat větších terminálů či osvětlených hotelových parkovišť apod. Stav vozovek je všeobecně horší oproti situaci v ČR – kromě hlavních tahů, které jsou v dobrém vztahu, ale jsou v současnosti často opravovány a to i v průběhu turistické sezony. Řízení vozidla se musí věnovat zvýšená pozornost. Černohorští řidiči jezdí často velice riskantně a s dodržováním dopravních předpisů si většinou nelámou hlavu. Zvláště se doporučuje dávat pozor při průjezdu kruhovými křižovatkami – zde žádná pravidla prakticky - i přes osazené dopravní značení - neexistují. Hlavní silnice nepoužívají pouze motorová vozidla, ale také chodci, cyklisté, koňské, neosvětlené povozy atd. Kontroly dopravní policie jsou poměrně časté. Doporučuje se respektovat případnou výzvu policisty k zastavení a během většinou pouze formální kontroly dokladů, se vyvarovat jakýchkoliv verbálních konfliktů. Tyto většinou končí odebráním cestovního pasu a udělením pořádkové pokuty (může se vést i řízení u místního “přestupkového soudu”).

V Černé Hoře je oficiální měnou EURO. Podmínky pro turistický pobyt v Černé Hoře jsou relativně dobré. Sjízdná je i pozemní silniční trasa Srbsko - Černá Hora: Bělehrad – Čačak – Užice – Prijepolje - Brodarevo (hraniční obec na srbsko-černohorské hranici, zde je celní i policejní kontrola) - Bijelo Polje – Podgorica - Bar. Jedná se o silnice č. E- 760, E-65 a E-80. Na této trase doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost řízení, jelikož vozovka je na mnoha místech užší, vede horským terénem a díky častým zatáčkám se často vyskytují nepřehledné úseky. Styl řízení místních řidičů je celkově agresivnější a této skutečnosti odpovídá i vyšší počet těžších dopravních nehod.“

Víza

Do Černé Hory je občanům ČR umožněn vstup a pobyt do 90 dnů bez víza pouze s platným cestovním dokladem (viz výše), pokud se jedná o cesty za nevýdělečným účelem či v případech tranzitu. V případě pobytu za účelem výdělečné činnosti či studia je nutno požádat o vízum srbské velvyslanectví v Praze.

V Černé Hoře existuje přihlašovací povinnost (do 24 hodin) - tzn., že cizinec musí přihlásit svůj pobyt na oddělení policie, příslušném podle místa přechodného pobytu a je mu vydána tzv. bílá karta. Tento dokument vyžadují hlídky pořádkové a dopravní policie a příležitostně i pasová kontrola na výstupu z Černé Hory. Nesplnění této povinnosti může v rámci řízení u “přestupkového soudu” vynést i trest krátkodobého odnětí svobody (zpravidla v délce 4 až 7 dnů), udělení pořádkové pokuty či zákaz dalších cest do Černé Hory. Při ubytování v hotelu plní tuto povinnost ubytovací zařízení. Před odjezdem ze země je nutné se na policii i odhlásit.

Při vstupu do Černé Hory vozidlem je na hraničních přechodech vyžadována „zelená karta.“

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky obvykle doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky při cestování nezměnily. Černá Hora dosud v CR svůj zastupitelský úřad nezřídila, proto lze základní informace získat bud na Velvyslanectví Srbské republiky v Praze nebo přímo na ZU CR v Bělehradě nebo na KJ CR v Podgorici.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotnická péče má být v akutních případech poskytována bezplatně v souladu s novou sociální dohodou, která ovšem nekryje náklady na případnou repatriaci. Před cestou je nutno si na své zdravotní pojišťovně vyzvednout přímo pro ČH platný, vyplněný a potvrzený formulář CR/YU 111. Velvyslanectví ČR v Bělehradě/KJ CR v Podgorici v každém případě doporučuje v ČR uzavřít adekvátní cestovní zdravotní pojištění. Úroveň zdravotnických služeb závisí na kategorii konkrétního zařízení. Vývoj v celém regionu během posledních let vedl k celkovému snížení úrovně poskytování zdravotnické péče včetně vybavenosti příslušných zdravotnických zařízení.

Důležitá telefonní čísla:

Volací předčíslí: + 382 20 (Podgorica, Černá Hora),
Konzulární Jednatelství CR v Podgorici: tel.: +382 (0) 69 33 88 00 (mobilní); Tel./fax.: +382 (0) 81 65 52 38

- policie 122
- hasiči 123
- první pomoc 124
- informace obecně 988
- Informační centrum AutoMotoSavez Černé Hory - silniční služba (z CR +382) 9807
- odtahová služba 3111 256
- Informace o železniční dopravě, Hlavní nádraží Podgorica (+382) 081 620-430
- letiště Podgorica (+382) 9804

Mobilní operátoři v Černé Hoře: 067 T-Com, 069 Promonte a 068 M-Tel