773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Burkina Faso Burkina Faso - transparent

za cenu - .Burkina Faso - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Doporučuje se ověřit si jejich aktuální podobu při podání žádosti o vízum.

Dokumenty

Platný cestovní pas a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz je kontrolován při vstupu do země.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Před cestou se doporučuje ověřit bezpečnostní situaci a doporučení pro pobyt u Velvyslanectví ČR v Akkře.
Ve větších městech, zejména Ouagadougou a Bobo Dioulasso, se nedoporučuje vycházet po setmění. Velmi riskantní jsou i noční jízdy automobilem (nebezpečí ozbrojených útoků banditů).
Vůči pořádkovým silám je třeba zachovávat respekt, při fotografování si předem vyžádat souhlas fotografovaných osob. Při fotografování veřejných budov se doporučuje při příjezdu zažádat na ředitelství turistiky v Ouagadougou o vystavení bezplatného povolení k fotografování. Je třeba respektovat signalizaci o ochraně přírody.

Víza

O vízum je možno požádat na zastupitelském úřadě Burkina Faso ve Vídni, na adrese Prinz Eugen Strasse 1A/3A, 1040 Vienne, tel. (431) 503 82 64 nebo v Berlíně, na adrese Karolingerplatz 10/11, 14 052 - Berlin, tel. (4930) 30105990. Krátkodobá vstupní víza je oprávněno rovněž vystavovat Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě a žloutence A a B. Před odjezdem se doporučuje konzultovat nejbližší hygienicko-epidemiologickou stanici v bydlišti českého cestovatele.

Před cestou se doporučuje sjednat zdravotní připojištění pro cestu do zahraničí, vč. repatriace