773 677 006

info@cestasnu.cz

Detail státu

Bhútán Bhútán - transparent

Nabízíme 8 ubytovacích kapacit za cenu 58 700 Kč - 148 700 Kč.

Výsledky hledání
Bhútán To nejkrásnější z Bhútánu
Hotel
letecky
Praha
Plná penze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.8.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 58 700 Kč Detail
 1.12.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 58 700 Kč Detail
 8.12.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 58 700 Kč Detail
Bhútán Země měřitelného štěstí
Hotel
letecky
Praha
Plná penze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.8.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 64 300 Kč Detail
 2.12.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 64 300 Kč Detail
 9.12.2018 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 64 300 Kč Detail
Bhútán Indie – Bhútán – Nepál starstarstar

letecky
Praha
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.8.2018 20 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 94 100 Kč Detail
 25.8.2018 20 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 94 100 Kč Detail
 1.9.2018 20 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 94 100 Kč Detail
Bhútán Sikkim, Bhútán - z Bengálska do Nepálu
Hotel
letecky
Praha
Plná penze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 31.10.2018 15 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 94 890 Kč Detail
 31.10.2018 19 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 99 890 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 31.10.2019 15 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 94 900 Kč Detail
 31.10.2019 19 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 99 900 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.10.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 119 500 Kč Detail

další nabídky >

Bhútán - užitečné informace

Celní a devizove predpisy

Turistický ruch je v zemi velice omezen. Do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády, anebo jako turista. Turisté musí cestovat pouze ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. Tedy vše musí být zařizováno přes cestovní kancelář. (Jeden den pobytu činí zhruba 200 USD). Při výběru cestovní kanceláře může pomoci Tourism Authority of Bhutan, PO Box 126, Thimphu, Bhutan, tel.: 975-2-23251, 23252, fax: 23695. Nezávislí cestovatelé nejsou do země vpuštěni.

Každý návštěvník musí mít vízum. Čtrnáctidenní vízum stojí 20 USD a je uděleno po příletu do Bhútánu. Je nutné mít s sebou dvě fotografie. Nicméně zažádat o vízum se musí nejméně 30 dní předem a udělení či neudělení víza závisí na tom, jak je dopředu v současnosti s cestovní kanceláři připravena a zaplacena cesta. Všechny žádosti o vízum spolu s kopií pasu musí být směrovány na Bhutan Tourism Corporation Ltd. (BTCL), nebo přes cestovní kancelář. Pokud je vše v pořádku, žadatel o vízum dostane od BTCL tzv. Visa Clearance, na jehož základě je cestující vpuštěn např. do letadla. Není automatické, že je Visa Clearance vydáno. Pokud chce turista zůstat v zemi déle než 14 dní, žádost musí být směrována znovu na BTCL. Zastupitelské úřady Bhútánu žádosti o víza nepřijímají. Kontakt na BTCL: BHUTAN TOURISM CORPORATION LIMITED
P. O Box 159 Thimphu, Bhutan Tel.: (975 2) 322854, 322647, 324045 Fax: (975 2) 323392, 322479, Telex: (0890) 217 BTC IPU BT E-mail: btcl@druknet.net.bt nebo ynorbu@druknet.net.bt
Bhútán je přístupný po zemi i prostřednictvím letadla, a to z Indie, Bangladéše, Nepálu a Thajska, nelze přicestovat z Číny. Celé území Bhútánu kromě údolí Paro a Thimphu je považováno za zakázanou oblast, a proto musí každý návštěvník přes cestovní kancelář získat speciální povolení na cestování. Toto povolení může být příležitostně kontrolováno policií.

Dokumenty

Cestovní pas ČR s platností přesahující dobu pobytu v Bhútánu. Od cestujících přijíždějících do Bhútánu z endemických oblastí žluté zimnice (především z Afriky) se vyžaduje mezinárodní očkovací průkaz či jiné potvrzení o očkování proti této nákaze, provedeném nejpozději 6 dní před vstupem do Bhútánu.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Strava: Hlavně rýžová, často silně kořeněná. Běžně je k dostání maso - vepřové, hovězí i drůbeží, v zimě i jačí. V sezóně je k dostání chutné ovoce. Důležitými ingrediencemi jsou chili (ema) a sýr (datse), které se vyskytují v každém jídle.
nápoje: Doporučuje se pít vodu z uzavřených lahví, které jsou k dispozici ve větších městech (jinak hrozí riziko cholery). Bezpečný je i sladký čaj s mlékem a ovocné džusy. Při slavnostních příležitostech se nabízí čaj s máslem. V Bhútánu není k dostání káva, pouze Nescafé. Alkohol je v Bhútánu místní provenience (čang, ara, tomba, whisky, džin, ovocné brandy, rum).

Zdravotní rizika: Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A, poliomyelitidě, tetanu, japonské encefalitidě a břišnímu tyfu. Celoroční riziko nákazy malárií je pouze v jižní části království do nadmořské výšky 2500 m.n.m.. Při pobytu v malarických oblastech se doporučuje chomoprofylaxe meflochinem (Lariam) v dávce 1 tablety (250 mg) jednou týdně. Cizinci jsou velmi často stiženi průjmovými onemocněními, vyskytuje se také cholera. V Bhútánu (zejména v údolí hlavního města Thimphu) je zvýšené riziko vztekliny.

Peníze: V Bhútánu se platí místní měnou (1 ngultrum = 100 chetrumů) nebo indickými rupiemi (1 indická rupie odpovídá cca 1,8 ngultrumu). Vyměňovat peníze je výhodnější z cestovních šeků než z hotovosti. Bezproblémová je výměna z amerických dolarů (kurs cca 1 USD = 47 ngultrumů). Směnárny existují v největších hotelích nebo v ”Bank of Bhutan”, jež má 26 poboček po celém Bhútánu. V hlavním městě Thimphu je kancelář American Express, kam je možné si v případě nouze nechat poslat peníze z ČR nebo odjinud. Kreditní karty nejsou v Bhútánu akceptovány, kromě American Express v několika málo hotelích a obchodech.

Elektřina: Napětí je 23-240 voltů, ale často kolísá, frekvence střídavého proudu 50 Hz. V některých venkovských a horských lokalitách elektřina není dosud zavedena. Vyplatí se mít s sebou kapesní svítilnu.

Ubytování: Bhútán se pro cizince otevřel teprve v roce 1994 a počet turistů je nadále velmi omezený. Turistická infrastruktura se proto rozvíjí jen velmi pomalu. Neexistují pěti- čtyř- ani tříhvězdičkové hotely. V hlavním městě Thimphu se doporučuje rezervovat pro ubytování hotel Zndopelri, který je vyhlášen dobrou stravou. Většina cizinců bývá ubytována v hotelu Mothigang v nadmořské výšce 2560 metrů. Relativně dobré hotely jsou ještě ve městech Bumthang, Tongsa, Mongar a Tashigang. Společnost ”Bhutan Tourism Corporation Ltd.” spravuje síť jednoduchých ubytovacích zařízení s úslužným personálem.

Spojení: Telefonické a faxové spojení v Bhútánu je dostupné jen na hlavních turistických trasách. Mezinárodní spojení je možné uskutečnit pouze z těchto měst: Paro, Thimphu, Bumthang, Mongar a Tashigang. Mezinárodní telefonní kód Bhútánu je 975, městské kódy 2 pro oblast Thimphu a Paro, 3 pro oblasti Tongsa, Bumthang a Galeyphu a 4 pro oblasti Mongar, Tashigang a Samdrupjongkar. Poštovní spojení pokrývá většinu země. Zaslání zásilky poštou letecky do ČR trvá asi 3 týdny. Je zde poměrně rozšířena faxová služba, naopak internet neexistuje, tudíž zasílání e-mailové pošty není možné.

Doprava: Pouze silniční, železnice v Bhútánu neexistuje. Hlavní silnice mají zpevněný povrch. Provoz je značný. V horském terénu je kvůli počasí často snížena viditelnost, navíc existuje hodně nepřehledných zatáček a úzkých míst. Je možné cestovat autobusy nebo si najmout auto (zpravidla japonské) s řidičem. Cestovat do Bhútánu vlastním motorovým vozidlem není povoleno. Cesta z mezinárodního letiště Paro do hlavního města Thimphu trvá 90-120 minut (62 km), ze silničního hraničního přechodu Phuntsholing do Thimphu cca 6 hodin. Vzhledem ke stavu silnic a terénu, ve kterém vedou je třeba jezdit velice opatrně.

Oblasti se vstupem na zvláštní povolení: Do mnoha oblastí Bhútánu není cizincům vstup povolen. V principu platí, že cizinci se mohou pohybovat jen po známých turistických trasách. Mimo tyto trasy existuje množství zajímavých chrámů a klášterů, které stále plní svou původní funkci, takže přístup cizincům sem je povolen pouze na zvláštní povolení.
počasí a podnebí: Vhodná doba pro cestování do Bhútánu je v období od března do května a od září do listopadu. Bhútán leží na jižních svazích Vysokého Himálaje, jehož mnohé vrcholy na hranicích s Čínou přesahují 7000 metrů nad mořem. Povrch, členěný říčními údolími, se snižuje k jihu do nížiny řeky Brahmaputry. Podnebí je subtropické monzunové, ve velehorách extrémně chladné, vysokohorské. Nejvíce srážek přinášejí letní monzunové deště od července do října. Monzunové lesy přecházejí ve vyšších polohách v horské lesy a alpínské louky, nad sněžnou čarou je území s trvalým sněhovým a ledovcovým pokryvem.

Bezpečnostní situace a kriminalita: Kriminalita v Bhútánu je minimální a omezuje se zejména na drobné krádeže. Ztráta či odcizení cestovního dokladu musí být nahlášena nejbližší policejní stanici a velvyslanectví ČR v Dillí. Celková bezpečnostní situace zůstává bezproblémová i po teroristických útocích na USA dne 11.9.2001.

Masmédia: Bhútán nemá vlastní televizi, pouze rozhlas, tzv. BBS. Jediným bhútánským periodikem tištěným v angličtině je týdeník ”Kuensel”. Ve velkých městech jsou k dostátní zahraniční časopisy v angličtině.
internetové adresy s informacemi o Bhútánu:
http://bhutan.org/index2.html (mnoho linků o Bhútánu)
http://japan.park.org/Thailand/MoreAboutAsia/bhutan (oficiální stránka Bhútánu)
http://www.kuensel.com (týdeník Kuensel)
http://www.KingdomOfBhutan.com/kingdom.html (bhútánský průvodce)
http://travelstate.gov/bhutan (americký průvodce)
http://dse.de/za/lis/bhutan/bhutan.htm (německý průvodce)
http://www.justnet.or.jp/ebf/uhdsppag/benjamin/BHUTAN_E.HTM (japonský průvodce)

Cestování do Bhútánu: Cestovat do Bhútánu lze buď pozemní cestou z Indie (přechod Phuntsholing) nebo letecky (mezin. letiště Paro, zkratka PBH). Hranice s Čínou je uzavřená. Letecké spojení zajišťuje bhútánská letecká společnost Druk-Air. Letecké spojení do Bhútánu s jedním přestupem je s ČSA do Bangkoku s navazujícím letem Druk-Air do Bhútánu. Rychlé spojení do Bhútánu je se dvěma přestupy přes Kalkatu anebo přes Káthmándú (např. Lufthansou z Frankfurtu nebo Aeroflotem z Moskvy). V případě letecké cesty do Bhútánu s tranzitem přes Indii (Dillí nebo Kalkata) se doporučuje obstarat si před cestou též indické turistické vízum. Někdy se totiž stává, že kvůli nepřízni počasí je let do Bhútánu zrušen a na další let se čeká i několik dní. V minulosti se již několikrát stalo, že indické orgány v takovém případě vrátily ty občany ČR, kteří neměli platné indické vízum, stejnou leteckou společností zpět. Cizinec nebude vpuštěn do letadla směřujícího do Bhútánu, dokud se neprokáže, že má vyřízen Visa Clearance. Požádat o vyřízení Visa Clearance a vystavení letenky lze například u německé cestovní kanceláře ”Aviation & Tourism International GmbH, Wasserloser Strasse 3a, D-63755 Alzenau, tel. 0049-6023-30024, 30025, fax: 0049-6023-4105.


Aktualizované informace jsou k dispozici na internetových stránkách ZÚ Dillí www.mzv.cz/newdelhi v sekci Vízové a konzulární informace.

Víza

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Turistický ruch je v zemi velice omezen. Do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády, anebo jako turista. Turisté musí cestovat pouze ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. Tedy vše musí být zařizováno přes cestovní kancelář. (Jeden den pobytu činí zhruba 200 USD). Při výběru cestovní kanceláře může pomoci Tourism Authority of Bhutan, PO Box 126, Thimphu, Bhutan, tel.: 975-2-23251, 23252, fax: 23695. Nezávislí cestovatelé nejsou do země vpuštěni.

Každý návštěvník musí mít vízum. Čtrnáctidenní vízum stojí 20 USD a je uděleno po příletu do Bhútánu. Je nutné mít s sebou dvě fotografie. Nicméně zažádat o vízum se musí nejméně 30 dní předem a udělení či neudělení víza závisí na tom, jak je dopředu v současnosti s cestovní kanceláři připravena a zaplacena cesta. Všechny žádosti o vízum spolu s kopií pasu musí být směrovány na Bhutan Tourism Corporation Ltd. (BTCL), nebo přes cestovní kancelář. Pokud je vše v pořádku, žadatel o vízum dostane od BTCL tzv. Visa Clearance, na jehož základě je cestující vpuštěn např. do letadla. Není automatické, že je Visa Clearance vydáno. Pokud chce turista zůstat v zemi déle než 14 dní, žádost musí být směrována znovu na BTCL. Zastupitelské úřady Bhútánu žádosti o víza nepřijímají. Kontakt na BTCL: BHUTAN TOURISM CORPORATION LIMITED
P. O Box 159 Thimphu, Bhutan Tel.: (975 2) 322854, 322647, 324045 Fax: (975 2) 323392, 322479, Telex: (0890) 217 BTC IPU BT E-mail: btcl@druknet.net.bt nebo ynorbu@druknet.net.bt

Bhútán je přístupný po zemi i prostřednictvím letadla, a to z Indie, Bangladéše, Nepálu a Thajska, nelze přicestovat z Číny. Celé území Bhútánu kromě údolí Paro a Thimphu je považováno za zakázanou oblast, a proto musí každý návštěvník přes cestovní kancelář získat speciální povolení na cestování. Toto povolení může být příležitostně kontrolováno policií.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

V Bhútánu neexistují kvalitní zdravotnická zařízení. Nedostává se zejména kvalifikovaných lékařů. Značně omezený je i dostatek některých léků. V případě ošetření či hospitalizace v Bhútánu je třeba počítat s úhradou v hotovosti. Na rozdíl od Nepálu v Bhútánu neexistuje možnost rychlé lékařské pomoci vrtulníkem. Za nejlepší nemocnici je považován National Referral Hospital v Thimphu.
Telefonní čísla v hl. m. Thimphu:
První lékařská pomoc: (02) 22596, 22497, 112
Policie: (02) 22470, 113
Hasiči: (02) 22555, 110