773 677 006

info@cestasnu.cz

Aktuality
Pobytové a odletové taxy

Pobytové a odletové taxy

16.10.2017

Španělsko - Mallorca

Na Mallorce je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení.

Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (cca 0,55 – 2,2 EUR/osoba/den) a během sezóny může být změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Řecko - Rhodos, Kos, Kréta, Zakynthos, Kefalonie, Samos, Korfu

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je

v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc,

ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc,

ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc.

Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Maroko - Agadir, Marrakéš

V Maroku je vybírána povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Spojené arabské emiráty

V emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah a Abu Dhabi je vybírána povinná pobytová taxa. Výše taxy se liší dle kategorie hotelu a typu pokoje a je splatná v destinaci na hotelové recepci. Výše pobytové taxy

v 5* hotelu je v rozmezí 15–40 AED/pokoj/noc,

ve 4* hotelu 15–30 AED/pokoj/noc,

ve 3* hotelu 10–30 AED/ pokoj/noc.

Itálie – Sicílie, Kalábrie

V Itálii je v mnoha městech a letoviscích vybírána povinná pobytová taxa, která je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Jejich výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (čím vyšší kategorie, tím vyšší taxa) a daného letoviska.

Přibližná výše těchto pobytových tax je cca 1–5 EUR/osoba/den. Upozorňujeme, že pobytové taxy mohou být vyhláškou místní autority zavedeny i v dalších letoviscích během sezóny a jejich výše se může taktéž měnit.